EU urychluje vývoj digitálních ID, měn a biometrických systémů pro sledování svých občanů.

EU urychluje vývoj digitálních ID, měn a biometrických systémů pro sledování svých občanů.

Digitální identita a na ni navázaná digitální měna a sociální kredity jsou základními prostředky k ovládání mas. Není divu, že právě Evropa je v popředí jejich zavádění. Ostatně, náš kontinent má být přeměnou světového řádu postižen zdaleka nejvíc.

Podle plánů by měli mít své ID všichni občané EU, ale předpokládám, že se to nakonec bude vztahovat na Evropu včetně zemí mimo EU jako Švýcarsko, Velká Británie, Norsko nebo Island. Ostatně, všechny uvedené země se do těchto procesů naplno zapojily.

Konsorcium ze šesti evropských zemí se zavázalo k novému, digitálnímu, přeshraničnímu platebnímu systému, který v konečném důsledku spojí program EU pro digitální identifikaci s digitálním eurem.

Projekt NOBID (Nordic-Baltic eID), který tvoří vlády Dánska, Německa, Islandu, Lotyšska a Norska, podporují nadnárodní banky, velké technologické společnosti a další úřady z celé Evropy.

Na webových stránkách NOBID je projekt – který děsivě připomíná systémy sociálních kreditů používané zeměmi jako Čína – popisován jako duchovní dítě nikým nevolené Evropské komise.

„Případ užití plateb je považován za klíčový z několika důvodů, jedním z nich je potenciální rozšíření digitálního eura,“ píše se v něm. V současné fázi projekt pravděpodobně propojí účty národních bank s centralizovanou aplikací a bude fungovat jako prostředník mezi bankami a obchodníky.

Vzhledem k tomu, že digitální euro ještě nebylo spuštěno a pomalu se očekává, že umožní jeho aplikaci v rámci peer-to-peer, mohou takové projekty významně podpořit konečné nasazení. Fáze prototypu digitální měny euro vydané ECB by mohla být použita do konce roku 2023.

Tor Alvik, vedoucí projektu konsorcia, řekl: „Velmi se těšíme na to, že proměníme vizi EU ve skutečnost a umožníme hladké a dostupnější ID služby pro všechny“, čímž potvrdil spojení mezi systémem EU DigitalID a digitálním eurem.

Evropská digitální identita, která se vyvíjí od začátku plandemie COVID-19, integruje různé aspekty osobní identifikace, včetně rodných listů, lékařských dokumentů, bankovních účtů, daňových přiznání, statusu vzdělání a kompletních údajů o každé osobě, včetně údajů biometrických. Hlavním cílem EUiD je sloužit jako ústřední autorita pro identifikaci ve fyzickém i digitálním světě.

Různá konsorcia a společnosti po celé Evropě již vyvíjejí četné projekty jako druhou úroveň systému digitální identifikace EU a rozšiřují jeho možnosti. Například jedna společnost, iProov , se zaměřuje na biometrické autentizační systémy, patentuje klíčové biometrické ID nástroje používané různými vládami a korporacemi. Společnost se specializuje na detekci hrozeb deepfake, ověřování bez hesla, rozpoznávání obličeje, ověřování stavu očkování a další. iProov je také součástí konsorcia NOBID.

S tím, jak je do EUiD integrováno více služeb, rostou obavy z ohrožení soukromí a individuální svobody. Vzhledem k vývoji, ke kterému došlo během COVID, lidé v celé Evropě zažili významné porušování svých osobních svobod – diktované technokratickým vedením na národní a nadnárodní úrovni.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

6 thoughts on “EU urychluje vývoj digitálních ID, měn a biometrických systémů pro sledování svých občanů.

  1. NBS na svojej stráne „zatiaľ“ uvádza, že digitálne euro má byť len alternatívou voči hotovostným peniazom a má fungovať súčasne popri nim. Samozrejme, že zatiaľ to môže by len dočasné, kým nezačnú motivovať ľudí k nepoužívaniu hotovosti (keď bude bieda a hotovostne bude všetko drahšie, veľa ovcí sa hotovosti pre žalúdok vzdá)… Ďalšia vec je zvládnutie uvedeného technicky, keďže na Slovensku nič elektronické poriadne nefunguje a zavádza sa všetko otrasne zle a dlho… Zákona na obmedzovanie platenia v hotovosti už máme a jedným z posledných štátov, kt. ho prijal tento rok bolo Poľsko, takže sa skutočne na digitálnych menách v EU pracuje ! Pokiaľ „im“ vyjde zadĺženie ľudí (energie, hypotéky, potraviny… likvidácia strednej a malej podnikateľskej vrstvy) a presadenie nepodmieneného príjmu, tak to bude začiatok konca… Neostáva nič, len trvať a používať maximálne hotovosť a šíriť osvetu ! Preto niektoré štáty zavádzajú do ústav zákaz zrušenia hotovosti, pokiaľ sledujete túto tému podrobnejšie ! Toto by mala urobiť aj nová vláda Slovenska a Česka !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout