V Německu rozběhli velkou petici proti povinnému výpalnému. Nebylo by dobré se inspirovat?

V Německu rozběhli velkou petici proti povinnému výpalnému. Nebylo by dobré se inspirovat?

Nevím, zda jste již zaznamenali, že po celé Evropě se poslední dobou začíná rušit povinné výpalné tzv. „veřejnoprávním médiím.“ Ve všech těchto zemích – bez rozdílu – jde o šiřitele goebbelsovské propagandy, snažící se prosadit jednu jedinou ideologii a pravdu – samozřejmě v rámci EU tu bruselskou. Tato média zásadně potírají jiné názory a například naše ČT již sklouzla do výrazně tupější propagandy než její předchůdkyně ČST.

V jedné zemi za druhou se ruší zcela zbytečné výpalné. Naposledy to byla Francie a nyní je vyvíjen tlak na totéž v Německu. Jenže problém je, že mnohé vlády jsou propojeny s těmito médii, která mají do nezávislosti a rozmanitosti názorů asi stejně blízko jako tučňák z Patagonie na Saharu. V Evropě zřejmě nenajdete jediné médium, hrající si na veřejnoprávní, které by nebylo ideologicky jednostranné bez tupé propagandy.

Jen málokdo si pamatuje původní účel tzv. „veřejnoprávních médií.“ V dobách, kdy byla tato média zavedena, neexistoval internet a vlastně i samotný výběr programů byl omezený. Tato média měla být placena nejen za jakousi veřejnou službu, která jim velí informovat (což nedělají) a oslovit všechny názorové proudy, ale také měla v případě jakékoli hromadné katastrofy, války apod. sloužit jako hlavní informační kanál. A v té době i jediný. Dnes již tuto funkci přebírá internet a máme zde i mnoho dalších soukromých médií.

Je zcela jiná doba, nikdo – and mimo „strany a vlády“ – nepotřebuje jednostranné tendenční vysílání, jehož účelem není informovat, ale říkat vám, co si máte myslet. Takových médií je dnes spousta, nepotřebujeme si povinně platit další. V Německu po nedávném zjištění, že od loňských parlamentních voleb (konaly se jen 2 týdny před našimi parlamentními volbami) nebyl do politických debat na veřejnoprávní televizi (ARD, ZDF) ani jednou pozván zástupce parlamentní AfD, zatímco například mimoparlamentní Die Linke byli zváni opakovaně, došli k závěru, že toto jednostranné médium by se mělo financovat samo.

V průzkumu se navíc zjistilo, že celých 84% Němců s výpalným nesouhlasí, tedy o zrušení poplatků nemá zájem pouze 10% voličů AfD, ale i voliči většiny dalších stran. Petici záhy po jejím vyhlášení podepsalo 40 tisíc Němců a další podpisy přibývají. Vysoké náklady na energie, potraviny, pohonné hmoty apod., začínají být neúnosné nejen u nás, kde jsme na tom i v rámci EU se zdražováním zdaleka nejhůř, ale také v sousedním Německu. Úleva od jakýchkoli plateb je tedy vítaná, v součtu dělá výpalné goebbelsovským médiím za rok docela slušnou sumu.

V Německu se má petice podepisovat až do konce srpna a pokud ji podepíše dostatek občanů, měla by přijít na program jednání i v Bundestagu. Pokud se ovšem podíváme po Evropě, tak zde skutečně jedna země za druhou výpalné ruší a média se stávají buď státními (jsou jen oklikou placena z daní) nebo soukromými, případně mohou zaniknout.

Bylo by samozřejmě záhodno začít podnikat podobné kroky také u nás, čehož by se měl ujmout někdo viditelný – politik nebo vysoce sledované nemainstreamové médium. Jednostranná propaganda se dnes šíří z mnoha médií, takže zde není důvod k tomu, aby si lidé platili i další hlásnou troubu Bruselu. Původní účel, za jakým byla tzv. veřejnoprávní média kdysi založena, je již v dnešní době zcela pasé.

Na závěr zveřejňuji text německé petice, která má ambice zrušit výpalné v Německu (pozn.: v petici oslovují jednotlivé spolkové země):

Vyzýváme vlády států odpovědné za vysílací společnosti a všechny politiky stran zastoupených v parlamentech: Zrušte vysílací poplatky vybírané silou! To musí být nahrazeno novým a zjednodušeným modelem financování. Snižte rozpočet ARD a ZDF na minimum. Konečně zrušte nesmyslné dvojité struktury. Vyzýváme také k demokratizaci veřejnoprávního zpravodajství a spravedlivé, neideologické žurnalistiky, která konečně reprezentativním způsobem zohlední všechny sociální skupiny a strany a ukončí indoktrinaci, zeleno-červenou  levicí.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout