Demonstrace tisíců lékařů v Norimberku: „Dodržujte Norimberský kodex!“ (videa)

Demonstrace tisíců lékařů v Norimberku: „Dodržujte Norimberský kodex!“ (videa)

Lékaři, kteří si  – na rozdíl od mnoha jiných – tento titul zaslouží. Záleží jim na pacientech a ne na tučných kontech jako těm, kdo experimenty na lidech podporují.

Právě ti, kdo k této hrstce odvážných a poctivých patří, se sešli o víkendu v místě, kde probíhaly Norimberské procesy, na nichž byl schválen Norimberský kodex. Nedávno však přišla doba, kdy byl tento kodex masově porušován. Vrátili jsme se do dob Mengeleho?

V sobotu se v Norimberku sešly tisíce lékařů na demonstraci. Chtějí, aby se dodržoval Norimberský kodex. Kodex mimo jiné předepisuje, že lidé musí souhlasit s lékařským ošetřením dobrovolně a nesmějí k tomu být nuceni.

Kodex vznikl před 75 lety z Norimberského procesu po druhé světové válce a byl reakcí na nacistické experimenty během války.

Profesor Stefan Homburg z Leibnizovy univerzity v Hannoveru zveřejnil snímky demonstrace na sociálních sítích:

 

Několik řečníků předneslo projevy v Norimberku, včetně předsedkyně Dětské ochrany zdraví (CHD) Mary Holland. Pár dní před jejím projevem převedly Facebook a Instagram profily CHD do režimu offline. Skupina tam měla mnoho stovek tisíc sledujících.

„Během posledních 2,5 roku jsme byli tragicky svědky globálního útoku na Norimberský kodex,“ řekla Hollandová . „Vlády, lékařské instituce, univerzity a média porušily Kodex ve všech 10 bodech.“

„Oni donutili lidi, aby se stali pokusnými králíky. Donutili lidi, aby si vzali netestované, experimentální injekce měnící geny,“ řekla Hollandová.

„Ti, kteří úmyslně, vědomě a se zlým úmyslem porušili Norimberský kodex, musí být potrestáni,“ zdůraznila, načež se ozval hlasitý potlesk.

„Měli by být stíháni a potrestáni za zločiny proti lidskosti. To je jeden z našich nejdůležitějších úkolů. Musíme s tím skoncovat. A musíme zajistit, aby se to už nikdy neopakovalo,“ řekla Hollandová.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 38 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Demonstrace tisíců lékařů v Norimberku: „Dodržujte Norimberský kodex!“ (videa)

  1. Nevím, kolik je jinde ve světě lékařů, co nezabíjí úmyslně lidi, ale tady u nás jich moc není. Počty geneticky upravených ovcí, hovoří jasně. Kromě dr. Pekové zpočátku nikdo ani necek. Teď už občas někdo cekne ale zase to není nic platné. Sláma ukravína! ;o/

  2. „Demonstrace tisíců lékařů“ a trvalo to iba dva roky ze… tyto ludia nie su nic ine nez zradcovia co zobrali penaize a zapchali si huby ked na tom zalezalo. teraz, ked uz je neskoro tak sa zase ozyvaju. ak by na tie sudy doslo, oni budu sediet na lavici obzalovanych!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout