Zítra vzlétne první britské letadlo s žadateli o azyl – směr Rwanda

Zítra vzlétne první britské letadlo s žadateli o azyl – směr Rwanda

Jako první přišlo s nápadem stěhovat žadatele o azyl do Rwandy Dánsko, přičemž nyní se nápadu chytla i Velká Británie.

Celý proces má však několik háčků, neboť je zde mnoho výjimek, kdy se dotčený žadatel o azyl do letadla směr Rwanda nedostane, ale zůstane na území Spojeného království. Jednak půjde o všechny, kdo se prohlásí za nezletilé, ale také o ty, kdo přijdou do země v rámci sloučení rodiny, tedy úplně postačí se prohlásit za příbuzného někoho, kdo má azyl či ideálně přímo občanství.

Do Rwandy samozřejmě nebude odvezen ani nikdo z těch, kdo do země přichází bez vědomí úřadů. Tito ilegálové většinou zapadnou do islámských ghett, aniž by byli registrovaní v systému. Nová praxe odvozu žadatelů o azyl do Rwandy tak zřejmě sníží počet žádostí o azyl, ale zvýší počet těch, kdo se vydávají za nezletilé, ale i těch, kdo přijdou ilegálně, aniž by požádali o azyl. Sice tak přichází o dávky, ale v ghettech si vydělají například prodejem drog…

Právní překážky byly nyní odstraněny a zítra  vzlétne první letadlo žadatelů o azyl z Británie do Rwandy.

Britská vláda se dohodla se Rwandou na otevření azylového centra v této africké zemi. Žadatelé o azyl ze třetího světa, kteří vstoupí do Spojeného království nelegálně, tam budou posláni.

Řešení, u něhož se očekává, že sníží imigraci ze zemí třetího světa související s azylem téměř na nulu, však narazilo na odpor. Aktivistické skupiny se pokusily zastavit plány legálními prostředky.

Snažily se přimět Nejvyšší soud, aby zablokoval první letadlo s žadateli o azyl z Iráku a Sýrie, které má v úterý letět do Rwandy.

Soud s tím však nesouhlasí, přičemž ve svém rozhodnutí odkazuje na skutečnost, že veřejnost má zájem na provádění tohoto rozhodnutí vlády v imigrační politice.

Rizika, kterým by podle aktivistů mohli být žadatelé o azyl ve Rwandě vystaveni, jsou podle soudce založena na spekulacích.

K uvedenému jen na závěr podotýkám, že promigračním neziskovkám tímto krokem samozřejmě „vyschnou korýtka,“ takže mnozí jejich zaměstnanci budou nuceni si hledat jinou – možná méně lukrativní –  práci. I proto se právě tyto vítací neziskovky  pokusily na poslední chvíli rozhodnutí vlády soudně zvrátit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Zítra vzlétne první britské letadlo s žadateli o azyl – směr Rwanda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout