Švédsko: Velikonoční nepokoje vedli invazisté ze Sýrie, Somálska a Iráku

Švédsko: Velikonoční nepokoje vedli invazisté ze Sýrie, Somálska a Iráku

Nepokoje, k nimž došlo hned na několika místech Švédska, tedy většinou tam, kde bylo předem ohlášeno pálení Koránu, jasně ukázaly, kam vede snaha o vytvoření multikulturní společnosti. Dánský politik názorně ukázal víc než cokoli jiného, co čeká  v budoucnu  nejen Švédsko, ale i další multikulturní země.

Asi nikoho neudiví, že ti, kdo stáli v čele nepokojů, pochází ze zemí, kde zároveň působí ty nejhorší islámské teroristické organizace (ISIS, Al Šabáb), k nimž se velmi pravděpodobně hlásí i tito jedinci. Ti svoji nulovou integraci potvrdili také faktem, že i po letech ve Švédsku potřebují tlumočníka.

V pátek byli čtyři cizinci obviněni mimo jiné pro podezření z napadení policistů. Pachateli jsou imigranti z Iráku, Sýrie a Somálska – všichni potřebují tlumočníka. Prokurátor usiluje o deportaci tří mužů, protože čtvrtý již má švédské občanství (a to přesto, že neumí Švédsky).

K nepokojům došlo 15. dubna, kdy politik Rasmus Paludan obdržel povolení od švédského policejního úřadu uspořádat volební schůzku s přidruženým pálením Koránu ve Sveaparkenu v Örebro.

Ale ještě předtím, než Paludan mohl dorazit na místo, vypukly doslova válečné scény, ve kterých byli policisté vystaveni házení kamenů a policejní vozidla byla zapálena. V průběhu nepokojů dav skandoval muslimský bojový pokřik „Alláhu akbar“.

Policie pracuje na přezkoumání videozáznamů z nepokojů a nyní byli čtyři lidé v Örebro obviněni pro podezření ze sabotáže policie v souvislosti s událostmi. Dalších sedm mužů je zadrženo pro podezření z přitěžující sabotáže policie. Čtyři byli vzati do vazby.

Hlavní žalobce Per-Erik Rinsell píše v žalobě k okresnímu soudu v Örebro:

Násilí sestávalo z rozsáhlého házení kamenů, kopů, úderů různými zbraněmi, namířenými proti policistům, psům a vozidlům. Cihly a jakékoli další dostupné předměty byly také házeny na policisty a policejní vozidla, z nichž čtyři byla zcizena a / nebo zapálena. Dav si také vynutil nasazení početných policejních kordonů.

Ze žaloby vyplývá, že nejméně 71 policistů bylo zraněno, z toho 50 policistů tak vážně, že museli vyhledat péči buď ještě v době nepokojů nebo o něco později. 64 policistů hlásilo po incidentu významný psychologický dopad.

Nejméně osm policejních vozidel bylo poškozeno, z nichž čtyři byla zcela zničena zapálením. Celkově byla škoda na vozidlech ve výši nejméně 2,5 milionu SEK bez DPH (asi 6 mil. Kč). 71 policistů oznámilo, že jejich osobní služební zařízení bylo poškozeno a celková škoda činí nejméně 563 000 SEK bez DPH.

Hlavní žalobce Per-Erik Rinsell usiluje o deportaci všech obžalovaných s výjimkou jednoho, který již má švédské občanství.

Hussein Al-Maliki, 21 let, občan Iráku. Obviněn z přitěžující sabotáže policie a násilí proti státnímu úředníkovi. Státní zástupce usiluje o vyhoštění.

Ibrahim Abdiwali Abdullahi, 22 let, občan Somálska a Švédska. Obviněn z přitěžující sabotáže policie a násilí proti státnímu úředníkovi. Ibrahim nemůže být deportován, protože je švédským občanem.

Hussein Kafarnawi, 22 let, občan Sýrie. Obviněn z přitěžující sabotáže policie. Státní zástupce usiluje o vyhoštění. Husajn je vůdcem mládežnických aktivit v obci – během nepokojů nosil košili s textem „vůdce“.

Ali Kafarnawi, 29 let, občan Sýrie. Obviněn z přitěžující sabotáže policie. Státní zástupce usiluje o vyhoštění.

Ze svědectví policistů je zřejmé, že se na místě báli o život. Policista řekl, že je jasné, že dav chtěl zranit nebo zabít policisty. Další policista svědčí o tom, že útok byl dobře koordinován s dodávkami kamenů v taškách IKEA a běžných plastových taškách. Existují dokonce informace o osobě, která přijela na „mopedu Foodora“ a zanechala na místě kameny.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout