V neděli proběhla ve Vídni velká demonstrace proti válečnému štváčství, zbídačování lidí a covidovému teroru (videa)

V neděli proběhla ve Vídni velká demonstrace proti válečnému štváčství, zbídačování lidí a covidovému teroru (videa)

I když na 1. máje probíhá spousta akcí, tak ve Vídni dominovala právě tato. Tradiční akce sociálních demokratů, kteří se stali podobně, jako v dalších zemích, vůči vlastnímu obyvatelstvu nepřátelskými, se setkala s nesrovnatelně menší podporou než megademonstrace proti válečnému štváčství, zbídačování lidí a povinnému očkování.

„Ne zbídačování“, „Ne covidovému teroru ve školách“ a „Ne NATO a ekonomické válce“ byly jasné požadavky demonstrace.

Rakousko, jako neutrální země, by se nemělo zaplétat do žádných akcí jakékoli strany konfliktu kdekoli na světě. A už vůbec by nemělo žádný konflikt  podpořit zasíláním zbraní či poskytováním vlastního území pro tranzity jedné ze stran konfliktu či dokonce k vojenským cvičením cizích armád. Nicméně Rakousko již dávno porušuje všechny uvedené závazky neutrality, přičemž ani současný konflikt na Ukrajině není výjimkou.

Drastické zchudnutí širokých mas lidí je jedním z plánů Velkého resetu a zatím se zdá, že plánem úspěšným. Přemrštěné ceny prakticky všeho nyní pociťuje většina Evropanů, což je jeden ze zásadních důvodů protestu.

Posledním důvodem demonstrace bylo stále hrozící povinné očkování přípravkem, který víc škodí než pomáhá a covidový teror, který patřil – a do jisté míry stále patří – v Rakousku k nejtvrdším. I přes výhružky drakonickými tresty dosud asi 2 miliony Rakušanů odolávaly nátlaku na očkování neotestovaným preparátem. I když bylo povinné očkování zrušeno, hovoří se o pouhém odkladu. Mnohá nesmyslná covidová opatření navíc v zemi stále přetrvávají (to se týká zejména Vídně).

Demonstrace postupně přešla v demonstraci proti ve Vídni vládnoucí SPÖ, tedy sociálním demokratům, kteří se – i podle slov pořadatele megademonstrace – již dávno zpronevěřili politice, kterou měli zastupovat.

Zajímavostí demonstrace byla i účast prorežimní Antify, asi 100 jejích členů se rozhodlo vyrazit na protidemonstraci. Připomínám, že Antifa již dříve napadala demonstrace proti covidovým opatřením a to nejen v Rakousku, ale i v Německu, Francii a jiných zemích, kde hájila fašistické tendence covidových režimů.

část příznivců Antify, kteří později vyrazili na protidemonstraci

Na to, aby nedošlo ke konfliktům mezi fašisty Antify a demonstranty, dohlíželo asi 1000 policistů.

Podle organizátorů mohlo být na demonstraci až 100 tisíc lidí. Demonstrace v podobném duchu se konala také v Linci.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout