USA: Soud nařídil FBI, aby zveřejnila podrobnosti o úřednících, kteří zahájili ilegální špionážní operaci proti Donaldu Trumpovi

USA: Soud nařídil FBI, aby zveřejnila podrobnosti o úřednících, kteří zahájili ilegální špionážní operaci proti Donaldu Trumpovi

V současné době, kdy se na světlo světa dostávají důkazy o zfalšování voleb v USA, se rozkrývá i další skandál, za nímž stála Omabova administrativa. V nejbližších týdnech by se tak měl svět dozvědět výsledek tzv. aféry „Obamagate“ – tedy kdo stojí za nezákonnou špionážní operací namířenou na Donalda Trumpa. Stojí za vším poražená soupeřka Donalda Trumpa – Hillary Clintonová, jak se od samého začátku spekuluje?

V prosinci 2020 odmítlo ministerstvo spravedlnosti Billa Barra zveřejnit textové zprávy Obamagate mezi Lisou Page, Peterem Strzokem a Andrewem McCabem. To se stalo během Trumpova funkčního období, kdy byl Bill Barr generálním prokurátorem.

Bill Barr z nějakého důvodu chránil Hillary Clintonovou.

Minulý týden Judicial Watch oznámila, že federální soud nařídil FBI, aby zveřejnila další podrobnosti o FBI a dalších úřednících zapojených do memoranda ospravedlňujícího zahájení špionážní operace „Crossfire Hurricane“.

Judicial Watch dnes oznámila, že federální soud nařídil FBI, aby zveřejnila další podrobnosti o FBI a dalších úřednících, kteří přispěli k memorandu, které založilo špionážní operaci „Crossfire Hurricane“ proti prezidentu Trumpovi a jeho prezidentské kampani v roce 2016. Soudce Carl J. Nichols dal FBI lhůtu 16. června 2022, aby odpověděla. Příkaz přišel jako součást soudního sporu podaného v září 2019 poté, co FBI neodpověděla na žádost o memorandum, přezdívané „Elektronická komunikace“ nebo „EC“. (Judicial Watch v. Ministerstvo spravedlnosti USA (č. 1:19-cv-02743)).

V květnu 2020 obdržela Judicial Watch začerněnou verzi dříve tajného memoranda, napsaného bývalým agentem FBI Peterem Strzokem. Bidenovo ministerstvo spravedlnosti argumentovalo, že neexistuje žádný významný veřejný zájem na zveřejnění jmen úředníků zapojených do memoranda.

Judicial Watch podala návrh, aby toto tvrzení vyvrátila, a tvrdila, že veřejnost má značný zájem na tom, aby věděla, kdo v FBI věděl o memorandu a pravděpodobně schválil vyšetřování.

Soud uspořádal slyšení o sporu v září 2021 a dne 2. května 2022 vydal protokolární příkaz, který požaduje, aby FBI podala dodatečné memorandum o délce až pěti stran, podpořené místopřísežným prohlášením nebo zprávou vysvětlující postavení a účast jednotlivců, jejichž jména byla v části CC dokumentu redigována.

„Bidenova administrativa stále zakrývá, kdo byl zapojen do bezprecedentního a nezákonného špehování Donalda J. Trumpa Obamovou administrativou,“ řekl Tom Fitton, prezident Judicial Watch. „Toto soudní rozhodnutí je dalším krokem k odpovědnosti za nejhorší vládní korupční skandál v americké historii.“

Pokud již nedošlo k promlčení, měli by být všichni aktéři tohoto skandálu po právu potrestáni. Clintonové tak možná hrozí přinejmenším pořádná ostuda. Lze jen doufat, že se nakonec přece jen dostane tam, kam patří…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Soud nařídil FBI, aby zveřejnila podrobnosti o úřednících, kteří zahájili ilegální špionážní operaci proti Donaldu Trumpovi

  1. sociopat jako Obama, Hillary a mnoho dalších tzv. demokratů si zaslouží spravedlivý lidový soud, doufáme že už brzy k němu dojde. Jsem zvědavý jak ten pomatený stařík v čele us vysvětlí svoje protilidské chování. Jak může jeho žena s takovou zrůdou vůbec žít ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout