Nizozemská novinářka ukazuje záběry z velitelského stanoviště „Azováků“

Nizozemská novinářka ukazuje záběry z velitelského stanoviště „Azováků“

Nizozemská novinářka je další v řadě novinářů, podávajících svědectví většinou z oblasti Donbasu, zde konkrétně z Mariupolu. Svědectví o tom, co je ve skutečnosti batalion Azov, tak nadšeně podporovaný korporátními médii i politiky. V minulosti jste se zde již mohli podívat na záběry německého novináře, nyní přináším svědectví další západní novinářky…

Novinářka Sonja van den Ende je nizozemská novinářka, která se již dlouhé roky specializuje na reportáže z válečných konfliktů. Zejména posledních 8 let se věnuje oblasti Donbasu.

Co tedy novinářka o své cestě do Mariupolu napsala?

Jak říká Sonja van den Ende, tak pro obyvatele Mariupolu (ve městě žije převaha ruskojazyčných obyvatel) bylo ukrajinské město osvobozeno. Podle západních médií město „padlo“. Prapor Azov byl umístěn v Mariupolu, je to nacistická skupina, která byla po léta cvičena a financována Západem.

Novinářka Sonja van den Ende je v Mariupolu a v bývalém velitelství praporu Azov našla mnoho důkazů, které ukazují, že Hitler zaujímal u „Azováků“ prominentní místo.

kanadský plukovník Brian Irwin trénoval neonacisty

K jejímu překvapení tam byly i vizitky: od Michaela Faula z německého velvyslanectví, kanadského plukovníka Jménem Brian Irwin a Christopha Boursina, zaměstnance francouzského velvyslanectví v Kyjevě. Plukovník Irwin „měl nepopiratelný vliv na operace kanadských ozbrojených sil na Ukrajině,“ uvádí se v prohlášení.

„Důkaz, že NATO je přímo zapojeno a vede zástupnou válku proti Rusku,“ píše Van den Endeová na svých webových stránkách.

Podle novinářky je Západ spoluviníkem genocidy občanů Donbasu tím, že sponzoruje tyto neonacisty. Dříve Západ financoval v Sýrii džihádisty  (Sonja van den Ende byla i v Sýrii). „Ostuda,“ říká Van den Ende.

daleký

Poukazuje na to, že v posledních dnech se objevuje stále více zpráv o jednotkách ukrajinské armády, které nemohou bojovat, protože nemají žádné vybavení, zejména na frontě v Severodoněcku.

V místě se údajně dokonce hovoří o prohře Ukrajiny. Na videu níže jsou vojáci ukrajinské armády, kteří si stěžují na to, že nemají žádné vybavení. Podobných videí ukrajinských vojáků je prý natočeno mnohem víc….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout