Německo: Teroristický útok ve vlaku – 5 pobodaných, pachatelem je irácký obohacovač

Německo: Teroristický útok ve vlaku – 5 pobodaných, pachatelem je irácký obohacovač

Další případ islámského obohacení dnes zažilo Německo. Ve jménu Alláha tam ve vlaku bodal do bezvěrců jistý Iráčan, který byl údajně „v hledáčku“ již pro dřívější podezření z extremismu. A takových se po Německu pohybují tisíce…

31letý muž, který pobodal cestující nožem v regionálním expresu poblíž Herzogenrathu, byl již v roce 2017 vytipován úřady jako takzvaný testovací případ islamismu. Řekl to ministr vnitra Herbert Reul (CDU) v pátek v Düsseldorfu.

V té době žil muž  v uprchlickém domě a hodně se změnil, včetně toho, že si nechal narůst vousy. Domov pak informoval úřady. Nyní je třeba určit, jaký měl muž motiv. Muž, který žije v NRW (Severní Porýní-Vestrfálsko), se podle Reula narodil v Iráku. Současná státní příslušnost zatím není známa.

„Vlak projížděl v pátek ráno poblíž města Cáchy na západě města, když muž začal náhodně a svévolně útočit nožem na spolucestující,“ řekl podle agentury DPA státní ministr vnitra Herbert Reul.

„Ve vlaku bylo přibližně 270 cestujících,“ řekl Reul. Policista, který byl náhodou mezi cestujícími, 31letého podezřelého přemohl s pomocí dalších dvou cestujících, potvrdila státní policie.

Reul popsal incident jako „hrozivý zločin, který byl zastaven obrovským aktem odvahy“.

„Celkem bylo zraněno pět lidí,“ řekl Reul. Policie potvrdila, že zranění byli ošetřeni v místních nemocnicích a nikdo z nich není v kritickém stavu.

Otázka však je, co by se stalo, kdyby nebyl ve vlaku trénovaný policista, který zvládl – i s pomocí dalších cestujících – útočníka zpacifikovat. Je dost dobře možné, že by bylo nejen víc pobodaných, ale třeba i nějaký ten mrtvý. Jenže – jak známo – Němci si dlouhodobě podobné obohacování sami volí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: Teroristický útok ve vlaku – 5 pobodaných, pachatelem je irácký obohacovač

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout