Německo: Blíže nespecifikovaný muž řádil s nožem v kostele

Německo: Blíže nespecifikovaný muž řádil s nožem v kostele

Již jen fakt, že měl být záhy po incidentu pachatel podroben psychiatrickému vyšetření ukazuje, že zřejmě půjde o jednoho z těch, kdo zejména posledních 7 let obohacují nejen Německo. Právě u nich je poslední dobou psychiatrická diagnóza tak nějak automatická…

V Ulmu v neděli ráno 28letý muž napadl 39letou ženu – kněze nožem, během bohoslužby v katedrále v Ulmu. Policie muže krátce nato zatkla a vzala do vazby. 28letý muž vstoupil do kostela krátce po začátku bohoslužby a nejprve nožem poškodil několik dřevěných figurek na lavicích.

Pak podle policie přistoupil k pastorce s nožem a několikrát do ní strčil. 39letá žena však pokaždé dokázala uhnout dozadu, a proto nebyla zraněna. Pastorka volala o pomoc přes mikrofon, aby upozornila účastníky bohoslužby na incident. 28letý muž pak údajně přestřihl kabel reproduktoru.

Poté, co byl několikrát požádán přítomnými, aby odešel, se odvrátil od ženy a opustil kostel. Policie muže zatkla krátce poté na náměstí Münsterplatz. Zatím není známo, proč muž pastorku napadl.

Na žádost ulmského státního zastupitelství vydal příslušný soudce okresního soudu v Ulmu zatykač na obviněného pro naléhavé podezření z pokusu o zabití. Nyní je ve vazbě. Státní zastupitelství bude také v průběhu nadcházejícího vyšetřování zjišťovat duševní stav 28letého muže.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Blíže nespecifikovaný muž řádil s nožem v kostele

  1. Keby nejaký skutočný /t. j. taký, ktorý odsudzuje zločiny EÚ a Izraela/ vlastenec navštívil ktorúkoľvek mešitu kdekoľvek v Európe a polial ju prasacou krvou, zabil imáma alebo odpálil bombu, určite by o tom písali noviny /aj bulvárne/ celé dni a možno uverejnili okrem celého mena aj jeho adresu. A žiadne psychiatrické vyšetrenie by nenasledovalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout