Ministři zdravotnictví G7 a WHO simulují novou pandemii – „leopardí neštovice“

Ministři zdravotnictví G7 a WHO simulují novou pandemii – „leopardí neštovice“

Simulace koronavirové pandemie proběhla jen pár měsíců předtím, než ji WHO vyhlásila. Simulace pandemie opičích neštovic pro změnu trénovala WHO za podpory nadace Gatesových právě před rokem. A nyní přišli s novou simulací pandemie, tentokrát leopardích neštovic…

Nadace Gatesových a WHO se podílely na simulaci, která předpovídala vypuknutí opičích neštovic téměř na den.

Nejnovější simulační hra o pandemii od Světové zdravotnické organizace (WHO) a ministrů zdravotnictví zemí G7 je založena na vypuknutí neštovic v roce 2023. Setkání představovalo simulaci pandemie, přičemž koncept spočíval v tom, že se náhle objevila nová epidemie podobná neštovicím poté, co byl někdo infikován touto chorobou leopardím kousnutím. A samozřejmě je to právě včas – v době vypuknutí opičích neštovic. Jaká náhoda?!

Německý ministr zdravotnictví Karl Lauterbach (SPD) hostil ve dnech 19. až 20. května 2022 v Berlíně setkání ministrů zdravotnictví zemí G7. Scénář „Leopard Pox“ byl určen k simulaci vypuknutí pandemie na konferenci. Německé noviny Bild se dostaly k dokumentům určeným pro ministry. „Mladí lidé jsou neúměrně postiženi ‚leopardími neštovicemi‘ – často na ně umírají,“ uvádí se ve scénáři. Text uvádí:

Ve čtvrtek se sedm ministrů setká s ministrem zdravotnictví Karlem Lauterbachem (59, SPD) v Berlíně a budou simulovat průběh pandemie neštovic v roce 2023.“

Současná simulace, která se odehrála v Berlíně, se jmenuje „Scenario ‚Leopard Pox'“ Scénář zní: „Organizace oznamuje ‚Ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu‘. „Organizace“ může znamenat pouze Světovou zdravotnickou organizaci (WHO).

Scénář začíná událostí – „leopardem, který kousne člověka a přenáší na něj nebezpečný virus neštovic“. Bohužel, není odhaleno, kde došlo k setkání mezi zvířetem a člověkem (v zoo, na safari, lovu atd.). Výzkum ukazuje, že většina leopardů dnes žije v subsaharské Africe. Podle odhadů žije v Indii stále jen asi 14 000 z těchto předpokládaných přenašečů neštovic.

„Infekce způsobená kousnutím se pak šíří mimořádně rychle z člověka na člověka po celém světě“. Ve třech krátkých videích pak ministři popsali možný vývoj pandemie. Pak mají každý asi 25 minut na to, aby diskutovali o tom, co by dělali.

Citovaný článek pak pokračuje:

Světová zdravotnická organizace (WHO) pojmenovává novou nemoc ve scénáři „Leopardí neštovice“. Organizace oznamuje „ohrožení veřejného zdraví mezinárodního významu“.

Nejedná se o první pandemické simulační hry. V posledních několika letech je již pravidelně provádělo mnoho různých skupin od politiků, vědců, finančníků až po údajné filantropy. Až donedávna však procházely relativně bez povšimnutí veřejnosti.

Níže jsou uvedeny některé z předchozích „her“, které se konaly:

  • DarkWinter (2001) – Cvičení Temná zima, které se konalo na Letecké základně Andrews AFB, Washington, DC, 22.-23. června 2001, vylíčilo fiktivní scénář zobrazující tajný útok neštovicemi na americké občany.
  • Global Mercury (2003) – Ministerstvo zahraničí se zúčastnilo spolu s americkým ministerstvem zdravotnictví a sociálních služeb a ministerstvy zdravotnictví sedmi dalších členských zemí Akční skupiny pro globální zdravotní bezpečnost cvičení Bioterorismus od 8. do 10. září 2003. Cvičení, známé jako Global Mercury, simulovalo bioteroristický útok neštovicemi na členské země.
  • Atlantic storm (2005) – bylo ministerské cvičení simulující reakci nejvyšší úrovně na bioteroristický incident. Simulace proběhla 14. ledna 2005 ve Washingtonu, D.C. Byla vytvořena, aby odhalila současný mezinárodní stav připravenosti a možné politické a zdravotní problémy, které by se mohly vyvinout z takové krize.
  • Clade X (2018) – Centrum Johnse Hopkinse pro zdravotní bezpečnost hostilo 15. května 2018 ve Washingtonu DC pandemické  cvičení Clade X. Účelem cvičení bylo ilustrovat strategická rozhodnutí a politiky na vysoké úrovni, které budou muset Spojené státy a svět provádět, aby zabránily pandemii nebo zmírnily její důsledky, pokud by prevence selhala.
  • rozhodující událost 201 (říjen 2019), vycházející z událostí posledních dvou let
  • pandemie SPARS 2025–2028 (květen 2020)

V březnu 2021 Světová zdravotnická organizace a Nadace Billa a Melindy Gatesových simulovaly vypuknutí pandemie opičích neštovic. Cvičení se zúčastnil také americký a čínský RIVM spolu s farmaceutickými giganty Janssen a Merck.

Simulace předpověděla, že k vypuknutí opičích neštovic dojde mezi 15. květnem a 5. červnem 2022. WHO potvrdila první případy opičích neštovic v květnu 2022.

Nikdy předtím nedošlo k vypuknutí opičích neštovic mimo Afriku ve větším rozsahu. A nyní, náhle, jsou případy opičích neštovic potvrzeny ve stejném měsíci a v mnoha zemích, jak předpovídá simulace.

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.7]

3 thoughts on “Ministři zdravotnictví G7 a WHO simulují novou pandemii – „leopardí neštovice“

  1. jen další kolo propagandy 📺👨‍⚕️💉 = 🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑

  2. Tak teď už stačí ještě zavést psí neštovice, nebo kočičí neštovice. Ejhle, král se neoblékl 🙂 Nikdo pak oficiálně nepřizná, že je to obyčejná vzteklina. Ale udělat ze vztekliny pandemii dost dobře nejde… tak se vymyslí neštovice. Fakt z nás dělají větší dementy než ve skutečnosti jsme. Někteří tomu totiž fakt věří 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout