Libyjec znásilnil a zavraždil mladou Němku, dostal nízký trest

Libyjec znásilnil a zavraždil mladou Němku, dostal nízký trest

Mrtvola již nemůže svědčit. Asi tak nějak zněla výmluva soudu, který uložil za znásilnění a následnou vraždu velmi nízký trest. Podle soudu totiž mrtvá, v době vraždy teprve 20letá Němka, nemůže dosvědčit, že znásilnění bylo znásilnění. A prý ani nemá kdo dosvědčit, že Libyjec chtěl skutečně dívku zavraždit. Nakonec vše zřejmě dopadne tak, že odvolací soud násilníka – a pravděpodobně i drogového dealera – viny zcela zprostí…

Libyjec byl v Hamburku odsouzen k devíti letům vězení. Prokuratura obvinila muže ze znásilnění a vraždy 20leté dívky a požadovala doživotní trest. Ale verdikt byl nyní mnohem mírnější.

Násilná smrt 20leté ženy na začátku loňského roku v hamburské čtvrti Neuallermöhe nebyla podle rozsudku příslušné komory zemského soudu vraždou. V případě smrti mladé ženy v cyklistickém sklepě bytového domu, kde bydlela, odsoudil okresní soud obviněného k devíti letům vězení.

24letý muž se provinil pokusem o vraždu opomenutím a z podávání narkotik s následkem smrti, vysvětlila Birgit Woitasová, předsedkyně trestního oddělení, ve svém pondělním prohlášení o odůvodnění rozsudku.

Obžaloba předpokládala vraždu v souvislosti se znásilněním a sexuálním napadením. Obviněný pronásledoval 20letou dívku měsíce, vyhrožoval jí a nejméně jednou ji zbil, vysvětlila prokurátorka ve své obhajobě. Mladá žena odmítla kontakt a nakonec dokonce zavolala policii. Ta však nechala násilníka na svobodě.

9. ledna 2021 se však s obviněným setkala. Libyjec tvrdil, že si od od něj koupila drogy. Poté, co si vzala metadonovou tabletu, nechala se údajně odvést do sklepa na kola ve svém domě. Tam muž  20letou dívku znásilnil a udusil ji jejími džíny.

24letý muž tvrdil prostřednictvím svých obhájců, že večer šel se ženou na hřiště, přičemž sex byl údajně dobrovolný. Pak šli do suterénu bytového domu, kde žena usnula. Teprve po 13.hodině si všiml, že už nedýchá a upozornil záchrannou službu.

Soud neviděl dostatečné důkazy o vraždě již při zahájení hlavního líčení. Proto byl zpočátku obviněn jen ze zabití. Soudci nyní rozhodli, že ani pro zabití není dost důkazů. S dostatečnou jistotou nebylo možné říci, že Libyjec ženu znásilnil a aktivně jí zablokoval dýchací cesty.

Soud však také nesporně potvrdil, že obviněný dal mladé ženě večer 9. ledna metadonovou tabletu a antispazmodické léky. Poté měli oba pohlavní styk. Soudce vysvětlil, že nelze nade vší pochybnost prokázat, že se to stalo proti vůli ženy a to i přesto, že žena již v minulosti pronásledovatele nahlásila na policii. Poté 20letá žena upadla do bezvědomí a obviněný ji odtáhl do sklepa pro jízdní kola.

Poznal nebezpečí metadonu, ale nezavolal o pomoc včas. Nebylo však jasné, kdy si uvědomil, že bez pomoci zemře. Zároveň nebylo jasné, zda žena mohla být v té době zachráněna. Proto byl trestný čin posouzen jako pokus o vraždu opomenutím.

Obžaloba požadovala doživotní vězení, stejně jako žalobce. Obhajoba se domáhala zproštění obžaloby. Verdikt ještě není konečný, takže je možné, že po odvolacím soudu ještě skutečně ke zproštění žaloby dojde…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout