Džihádista, který útočil u fotbalového stadionu v Paříži, se jen pár dní předtím chlubil záběry ze Sýrie s kalašnikovem

Džihádista, který útočil u fotbalového stadionu v Paříži, se jen pár dní předtím chlubil záběry ze Sýrie s kalašnikovem

Evropa je dlouhodobě jeden velký průchoďák, přičemž není žádným tajemstvím, že sem již roky proudí džihádisté ze všech možných islámských bojůvek, od ISIS, přes al Šabáb a al Kajdu až po Talibán. Nebo naopak – mnoho muslimů, mnohdy již narozených v Evropě, proudí „na zkušenou“ do Sýrie nebo Iráku, aby se záhy vrátili do Evropy nejen s novými zkušenostmi, ale třeba i s nějakým tím zbrojním arzenálem.

Včera jste si zde mohli přečíst o jistě předem plánovaných a zorganizovaných útocích, k nimž došlo po mezinárodním fotbalovém šampionátu v Paříži. Na zápas přijela spousta diváků ze Španělska a Velké Británie,  kteří se posléze stali terčem násilných útoků, loupeží, ale podle posledních informací v případě mladých žen dokonce i hromadného sexuálního násilí.

Po násilných útocích bylo zatčeno celkem 81 výtržníků, z toho byl jeden Španěl a dva Britové, zbytek byli francouzští Arabové. Podle hlášení svědků však bylo útočníků několik stovek, takže zatím se zdá, že většině útoky projdou. Ostatně, zřejmě i z těch zachycených jich mnoho ve vazbě nezůstane.

V řadách útočníků se objevil i džihádista, který se jen pár dní předtím chlubil záběry z džihádistického tábora v Sýrii, kde trénovali střelbu z kalašnikova nebo bazuky.

 

Jen pár dní po natočení těchto (a mnoha dalších podobných) videí v Sýrii se tentýž džihádista Ryanne B. objevil v Paříži na fotbalovém stadionu, kde se posléze účastnil útoků na fanoušky.

Nyní je logické se ptát, kolik dalších džihádistů s praxí ze Sýrie se při nepokojích angažovalo? A co se stane, až se džihádistické buňky patřičně vytrénují a začnou provádět džihád mečem? Ostatně, zbraní k tomuto účelu se jistě najde dostatek, neboť již nyní je jisté, že mnohé ze zbraní zasílaných Západem na Ukrajinu, skončí přes překupníky právě u džihádistů, kteří se na džihád Evropy již dlouho chystají…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout