V katedrále ve francouzském Toulouse bylo nastraženo výbušné zařízení

V katedrále ve francouzském Toulouse bylo nastraženo výbušné zařízení

I když zdroje neuvádí nic bližšího o původu pachatele, který byl záhy dopaden, za vše hovoří jen fakt, že cosi křičel v jazyce, jemuž přítomní věřící, kteří byli právě na mši, nerozuměli. Mohlo tak jít nejspíš o arabštinu, kterou hovoří většina muslimů ve Francii.

Muž, který v pátek 8. dubna odložil balíček do katedrály uprostřed mše, byl zatčen. Pyrotechnici potvrdili, že se jedná o výbušné zařízení.

Rozsáhlá policejní operace zahrnující zásah pyrotechniků se konala v pátek ráno 8. dubna kolem katedrály Saint-Etienne v Toulouse. Muž vstoupil do kostela uprostřed mše a na místě zanechal balíček. Podle svědků muž vstoupil do katedrály během mše kolem 8. hodiny ráno, krátce po svatém přijímání. Před oltář položil balíček, který vypadal podezřele.

První zprávy předpokládaly, že byl napaden farář. Ale podle zdrojů se farář ve skutečnosti pokusil znehybnit podezřelého, který prchal, ale bez úspěchu. Takže nedošlo k žádnému skutečnému násilí. Farář pak evakuoval katedrálu, ve které se shromáždilo asi čtyřicet lidí. Podezřelý byl aktivně hledán úřady, a to i prostřednictvím kamerových záznamů.

Pyrotechnici zjistili, že balíček obsahoval podomácku vyrobené výbušné zařízení obsahující kyselinu, ale bez pojistky. Motivy tohoto gesta zůstávají neznámé. Muž údajně křičel v kostele nějaká slova, kterým však svědci nerozuměli.

Tato čtvrť města, ve které sídlí prefektura, byla uzavřena a na místo byli vysláni pyrotechnici. Podezřelý byl zatčen v poledne policií BRI (Brigade de recherche et d’intervention). Ministr vnitra Gérald Darmanin také tweetoval na toto téma: „Díky rychlému zásahu pyrotechniků byla policejní operace dokončena. Žádné oběti.“

Tolik tedy francouzské zdroje k případu. Předpokládám, že dotyčný cizinec je vyznavačem „náboženství míru,“ ale podobně, jako většina jeho soukmenovců v poslední době, bude seznán psychicky nemocným.

Aktualizace: Později již zdroje potvrdily, že pachatel je Severoafričan…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “V katedrále ve francouzském Toulouse bylo nastraženo výbušné zařízení

  1. Palestinský mladík, který provedl operaci v „Tel Avivu“, zemřel jako mučedník. Národní a islámské síly v Jeninu truchlily pro mladého mučedníka Raada Fathiho Zaidana Khazema, 29 let, z uprchlického tábora Jenin na severu okupovaného Západního břehu Jordánu. akbaru akbar…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout