Útok nožem v kostele ve francouzském Nice: Kněz obdržel 20 bodných ran, jeptiška byla pobodána do ruky

Útok nožem v kostele ve francouzském Nice: Kněz obdržel 20 bodných ran, jeptiška byla pobodána do ruky

K útoku došlo dnes dopoledne, takže i informace o jen pár hodin starém útoku budou zřejmě postupně aktualizovány. Každopádně terorismus byl již vyloučen a pachatel, který o sobě tvrdí, že je židovského původu, je také údajně psychicky nemocný.

V neděli ráno byli v Nice v kostele Saint-Pierre-d’Arène v rue de la Buffa pobodáni dva lidé. Podezřelého rychle zadržela policie. Podle našich informací vešel do objektu mladý muž a kolem 10. hodiny se přiblížil ke knězi, kterého pobodal.

Otec Christophe, muž polského původu, který v kostele úřaduje již několik let, je zraněn na hrudi. Dostal asi dvacet bodných ran.

Sestra Marie-Claude byla pobodána do ruky. Podle našich informací to byla právě ona, kdo nůž v době útoku na kněze útočníkovi vytrhl z rukou. Oba si vyzvedli záchranáři. 

Útočník policii tvrdil, že je židovského vyznání, a že v tento volební den chtěl zabít Emmanuela Macrona, ale že se nakonec rozhodl jít zabíjet do kostela. 

Obrázek
kostel, kde došlo k útoku

Podle policejního zdroje byla teze o teroristickém útoku zamítnuta.  Psychicky nemocný útočník údajně trpěl bipolaritou a byl  sledován v nemocničním centru Sainte-Marie.

Podle informací  ​​byl sedmapadesátiletý kněz pobodán dvacetkrát a je v kritickém stavu. Druhá oběť, 72letá žena, byla zraněna na ruce. Na místo vyjel starosta Nice. Podezřelý je údajně rodák z Fréjus ve věku kolem dvaceti let. Neznámý policií, měl by mít psychiatrickou anamnézu. Vstoupil do kostela s pokřikem:  „Musíme zabít Macrona“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Útok nožem v kostele ve francouzském Nice: Kněz obdržel 20 bodných ran, jeptiška byla pobodána do ruky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout