Společnost, která přinesla satelitní snímky Buči, je úzce spojena s Pentagonem

Společnost, která přinesla satelitní snímky Buči, je úzce spojena s Pentagonem

Spekulace kolem toho, co se skutečně odehrálo v obci Buča, nekončí. Tak, jak je to běžné v každé válce, obě strany konfliktu vedou svoji vlastní propagandu. Aby si ovšem bylo možné udělat o čemkoli vlastní obrázek, pak je zapotřebí sledovat mnoho různých zdrojů. Ale i tak si nelze vytvořit žádný konečný závěr, neboť zcela nestranné informace nenajdete nikde. Pak je zapotřebí si mnohé domýšlet.

Nyní je stále hlavním tématem Buča, obec, kde kdosi prozatím neznámý (jedna strana tvrdí že Rusové, druhá, že Ukrajinci) zabil řadu obyvatel, jejichž těla však jakousi záhadou ležela dlouhé dny nedotčena u cesty. Jenže – jak správně podotkl i americký reportér Patrick Lancaster v jednom ze svých videí – těla nemohou ležet venku tak dlouho, mezitím by se o ně „postarali“ hladoví potulní psi, pokud by se tedy mnohem dřív o nebožtíky nepostarali jejich příbuzní.

Jakmile přijde jedna strana s jakýmkoli důkazem, který vyvrací původní verzi nepřátel, je tento důkaz velmi často druhou stranou zpochybněn.

Stejně tak byly nyní zpochybněny velmi jednoduše zmanipulovatelné satelitní snímky, za nimiž nestojí nikdo jiný než Pentagon, který – budeme-li objektivní  – je jednou z válečných stran, nejde tedy o nezávislý zdroj.

Satelitní snímky, které jsou považovány za důkaz údajného masakru v Buči, jsou od společnosti Maxar, která je blízkým partnerem Pentagonu.

Maxar je velmi blízkým partnerem Pentagonu a je součástí vesmírných sil vytvořených Trumpem. S touto částečnou silou vytvořenou v roce 2020 chtějí USA militarizovat vesmír, což se při oznámení setkalo s ostrou mezinárodní kritikou.

Maxar je zapojen do nejméně čtyř programů Pentagonu, takže společnost je velmi úzce spojena s americkou armádou. Satelitní snímky, které mají nyní dokázat, že ruští vojáci spáchali masakr v Buče v polovině března, pocházejí z Maxaru.

Proto je o to podivnější, že fotografie, které údajně pocházejí z 19. a 21. března, nebyly zveřejněny dříve, ale až po zprávách z Kyjeva o údajném masakru. Prohlášení mluvčího Pentagonu Kilbyho, že Pentagon nemá žádné vlastní znalosti o údajném masakru, je také podezřelé. Nemá Snad Pentagon své vlastní satelity? Proč ukazuje obrázky Maxaru? A pokud Maxar tak úzce spolupracuje s Pentagonem, proč nemá Pentagon svá vlastní zjištění?

U každého zločinu se člověk musí ptát sám sebe, kdo z něj má prospěch, kdo má motiv. I kdybychom předpokládali, že Rusové stříleli na bezbranné civilisty v Buče, rozhodně nemají žádný motiv k tomu, aby nechali těla na ulicích, když odcházeli, aby Západ mohl zahájit další propagandistickou kampaň. Rusové by těla alespoň pohřbili, jednoduše jakkoli odklidili z dohledu, ale nenechali by je na ulici. Skutečnost, že téměř všechny oběti měly bílé pásky na rukávech, kterými se identifikují  sympatizanti Rusů, není pro jistotu v propagandistických západních médiích vůbec zmiňována.

Proč by je Rusové stříleli, když se jednalo o jejich sympatizanty? Jaká je v tom logika? Zato Ukrajinci – především Azov a jemu podobné bojůvky – by jistě neváhali tyto lidi, které oni pokládají za zrádce, zastřelit. Viděli jsme na videích, že se nijak neštítí lidi trýznivě mučit až k smrti, pokud jde o Rusy.

Masakr se samozřejmě velmi hodí i USA, které jsou pověstné vysíláním „false flagů“ (připomínám obě války v Iráku, chemické útoky v Sýrii a další..). Kromě toho mají USA zájem zajistit, aby boje na Ukrajině pokračovaly co nejdéle, aby Rusko bylo oslabeno. A samozřejmě také proto, aby běžel americký zbrojní průmysl naplno. Z tohoto důvodu USA i další státy NATO v současné době dodávají Ukrajině více zbraní než kdykoli předtím. Konflikt se tak eskaluje, je více mrtvých a konec války v nedohlednu.

A je tu ještě něco. Během jednání v Istanbulu dne 30. března došlo k prvnímu předběžnému sblížení mezi Ruskem a Ukrajinou. Cesta k míru tedy mohla vést k tomu, aby se Ukrajina stala nezúčastněným státem bez jaderných zbraní, který také nerozmisťuje cizí jednotky ve své zemi, ale dostává bezpečnostní záruky od všech členů Rady bezpečnosti OSN a některých dalších států, které by se měly zavázat k poskytnutí vojenské pomoci Ukrajině v případě útoku jiné země.

USA na to reagovaly velmi opatrně, protože to vůbec nebylo v jejich zájmu. USA chtějí přijmout Ukrajinu do NATO, aby dostaly Rusko pod další tlak. Pro USA by bylo ještě horší, kdyby takový příklad zastřešujících bezpečnostních záruk, jaký by měla Ukrajina dostat, vytvořil precedens. To by v podstatě znamenalo konec expanze NATO a tím i ukončení rozšiřování amerického vlivu.

Co kdyby Írán náhle obdržel bezpečnostní záruky od Ruska a Číny? Útok na Írán, jak požadují zastánci tvrdé linie ve Washingtonu a především v Izraeli, by pak byl nemyslitelný. Proto řešení nalezené v Istanbulu jako možná cesta k míru na Ukrajině bylo pro USA nepřijatelné, a proto na něj USA nereagovaly.

Jiné státy nebyly tak neochotné jako USA a deklarovaly svou základní ochotu jednat jako garantující mocnosti pro Ukrajinu po mírové dohodě a poskytnout jí bezpečnostní záruky. To je nyní u konce, protože po fotografiích z Buči téměř nikdo nechce vědět nic o jednáních mezi Ruskem a Ukrajinou. Západní média unisono píší, že s Putinem už nemůže být mír. A ukrajinský ministr zahraničí nyní dokonce oznámil:

„Musím přiznat, že za těchto okolností není diplomacie ústředním pilířem mírového urovnání, mírového procesu. Musíme vybojovat mír na bojišti.“

A skutečně, v tuto chvíli nebylo oznámeno žádné nové kolo mírových rozhovorů, což hraje přesně do rukou kalkulací USA, které chtějí konflikt prodloužit jak to jen půjde a učinit ho pro Rusko co nejdražším.

A v této situaci jsou satelitní snímky Maxaru možná nejdůležitějším „důkazem“, že pachateli jsou Rusové, protože údajně dokazují, že mrtví již leželi na ulicích od poloviny března. Skutečnost, že obrázky byly zveřejněny až o dva týdny později, nikomu nevadí. Snímky mohou být stejně dobře manipulovány, protože nikdo nemůže zkontrolovat, kdy byly pořízeny. Ale faktem je, že fotografie Maxaru ukazují přesně to, co Pentagon chce, a přicházejí v pravý čas, aby zmařily jednání mezi Ruskem a Ukrajinou.

Ironicky by se dalo říci: Je opravdu hezké, že ruská armáda zorganizovala masakr ve správný čas a nechala těla na místě. A ruská armáda musela být velmi přesná, protože všechna těla – podle satelitních snímků – údajně ležela nedotčená na svých místech po dobu dvou týdnů, takže tělo nalezené na místě může být nyní porovnáno se satelitními snímky.

V Buči převládaly v druhé polovině března teploty až plus 16 stupňů a mrtvoly musely být během dvou týdnů na otevřené silnici ve vysokém stádiu rozkladu. Nicméně nejsou, ale to nikoho v údajně tak kritických západních médiích nezajímá.

K uvedeným postřehům ještě dodávám některé vlastní, k nimž mne přivedla právě zmínka amerického novináře Patricka Lancastera o tom, že by po několika dnech těla na ulici ohlodali psi.

Při pohledu na těla se mi vybavil případ, o němž jsem před časem někde četla. Starší chovatelka koček zemřela ve svém bytě, a protože žila sama, nebylo její tělo ihned nalezeno. Když její kočky neměly po pár dnech co žrát, pustily se do majitelky a díky tomu přežily.

Jak je možné, že 14 dní rozkládající se těla nepřilákala různé predátory – od psů, přes kočky nebo i divoká masožravá zvířata, včetně dravců? Vždyť spousta domácích zvířat musela zůstat opuštěna svými majiteli a ne vždy se jim povede něco ulovit. A zde je „maso“ přímo na ulici, netřeba se namáhat s lovem.

A poslední otázka. Pokud ležela těla na silnici ve stejné poloze 14 dní, aniž by měli zájem své blízké pochovat příbuzní, proč se o masakru nezmínil starosta ve svém videu z 31. března?

Otázek kolem Buči je stále mnoho a zatím se nepodařilo najít nic, co by jasně dokázalo, kdo skutečně nebohé civilisty zavraždil. A „důkazy“, které předkládají korporátní média, přináší namísto vysvětlení jen další otázky….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Společnost, která přinesla satelitní snímky Buči, je úzce spojena s Pentagonem

    1. Američtí představitelé dali jasně najevo, že jejich prioritou je zajistit dodávky pro Spojené státy, řekli lidé agentuře Reuters. Představitelé řekli svým venezuelským protějškům, že jakékoli uvolnění amerických sankcí bude podmíněno přepravou ropy Venezuelou přímo do Spojených států, uvedly zdroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout