Sankce: Některé společnosti se již vracejí do Ruska

Sankce: Některé společnosti se již vracejí do Ruska

Stále více se potvrzuje, že válka na Ukrajině a především s ní spojené sankce měly především zničit Evropu a způsobit razantní pokles životní úrovně Evropanů. Zde je třeba zdůraznit, že naše ukrajinská vláda patří v tomto směru k nejsvědomitějším, v ožebračování domácí populace v rámci Evropy dnes jasně vede. Snad žádná jiná vláda neplní notičky globalistů – zcela ožebračit chudé a zlikvidovat střední třídu – tak svědomitě jako vláda „pětislepence.“

Ale o mizerné vládě, která nějakým omylem sídlí namísto v Kyjevě v Praze, tento článek není. Je o tom, jak se společnosti, které v rámci sankcí – zřejmě jen naoko – odešly z Ruska, začínají vracet zpět. Zdá se tedy, že v některých ohledech se jednalo jen o divadlo pro nemyslící dav, pod vlivem korporátních médií neschopný si do důsledků domyslet, co budou sankce pro Evropany znamenat….

Na začátku války mezi Ukrajinou a Ruskem se západní společnosti navzájem předháněly oznámením, že se stáhnou z ruského podnikání a zcela opustí tento trh. Jen o několik týdnů později je jasné, že to nakonec není tak snadné. Například někteří evropští výrobci pneumatik již obnovili výrobu v Rusku.

Německý výrobce pneumatik Continental, finský výrobce pneumatik Nokian a další nyní obnovili výrobu v Rusku, jak informovala některá médiaVe společnosti Continental se to týká závodu na výrobu pneumatik v Kaluze, asi 190 kilometrů jihozápadně od Moskvy. Poté, co výroba a dovozní a vývozní podnikání v Rusku byly původně přerušeny na začátku března, výroba nyní pokračuje již asi týden.

Důvodem pro obnovení výroby je strach z tvrdých následků, které by mohly ohrozit 1 300 zaměstnanců a vedoucích pracovníků v Rusku, pokud by nebyla uspokojena místní poptávka. Současná situace je extrémně složitá pro mezinárodně působící společnosti, které provozují výrobní závody v Rusku, uvádí skupina v tiskové zprávě. „Základem tohoto kroku je povinnost péče o naše zaměstnance v Rusku.“

„Ale pro případ potřeby by to byla pouze dočasná výroba, která by byla výrazně nižší než předchozí využití kapacity závodu a nesledujeme žádný záměr dosáhnout zisku“, ujišťuje Continental. Kromě toho údajně budou dodržovány všechny platné sankce a právní předpisy uvalené na Rusko.

Ostatní výrobci pneumatik také nedávno po krátké pauze obnovili výrobu v Rusku. To bylo odůvodněno skutečností, že si chtěli udržet kontrolu nad výrobními zařízeními v zemi. Na začátku března došlo k legislativní iniciativě – která je v současné době pozastavena – která měla zajistit znárodnění společností, které v Rusku ukončí výrobu nebo opustí trh. Z tohoto důvodu je řetězec Obi, který provozuje 27 poboček, také předal investorovi, aby se v případě potřeby vyhnul vyvlastnění.

Mohlo by však být zajímavé sledovat, jak některé společnosti vydělávají na sankcích proti Rusku. Již po druhé světové válce například američtí výrobci automobilů jako General Motors, Ford atd. požadovali od americké vlády reparace, protože jejich továrny v Německu byly bombardovány a poškozeny. Například General Motors v té době získal kompenzaci ve výši 32 milionů dolarů – po očištění o inflaci by tato částka byla samozřejmě mnohonásobně vyšší než dnes.

V této souvislosti vyvstává otázka, zda sankce skutečně dělají to, co mají dělat, nebo zda nezasahují Evropu a samotný Západ tvrději než skutečný cíl. Především plánovaný bojkot dovozu ropy a plynu by velmi tvrdě zasáhl zejména středoevropské země. I když polský bývalý ministr zahraničí a současný europoslanec Radoslaw Sikorski již na začátku dubna zdůraznil, že sankce, které fungují a nic nestojí, neexistují, předpověď ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova, že Evropa bude sankcemi mnohem tvrději zasažena, se zdá být realitou.

Dokonce i zprávy hlavního proudu, že Rusko je na pokraji bankrotu, nejsou ničím jiným než propagandou. Ve skutečnosti země není v bankrotu, nanejvýš technicky. Protože jen kvůli sankcím, které ji odřízly od platebních transakcí, Rusko nemůže obsluhovat určité dluhy, i kdyby chtělo. A peníze by tam byly. V každém případě skutečný bankrot vypadá jinak. A co dělají západní společnosti, které nedostávají žádné peníze z Ruska?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

One thought on “Sankce: Některé společnosti se již vracejí do Ruska

  1. Ono jde hlavně o to, pokud skutečně odejdou kvůli sankcím, tak přijdou o vše bez možnosti návratu a konfiskace majetku, jak sdělil Putin. Jejich místa by zaplnili jiné organizace, v tom není problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout