Pilotní projekt systému sociálních kreditů letos zahájí také Bavorsko

Pilotní projekt systému sociálních kreditů letos zahájí také Bavorsko

Po italské Boloni nyní hlásí zahájení systému sociálních kreditů také Bavorsko. Připomínám, že prozatím probíhá vše jen v jakémsi zkušebním provozu. Podle plánů mají být sociální kredity plně provázány s digitální měnou, ta je ovšem nyní v plenkách – započal zkušební projekt digitálního dolaru, juanu, eura, rublu i některých dalších měn.

Dokud tedy nebude zrušena hotovost a posléze i další druhy měn (elektronická, kryptoměna), nelze sociální kredity plně využít. Po plném přechodu na digitální měnu již nic nezabrání zavedení globální digitální měny, jejíž systém již umožní ovlivnit nejen to, co si za ni můžete koupit nebo kdo můžete nakupovat, ale bude propojena i se systémem sociálních kreditů. Pak již zcela jistě nebudou sociální kredity dobrovolné.

Prvním plošným pokusem o test systému sociálních kreditů pak byly covid pasy, které odměňovaly poslušné občany tím, že jim umožnily relativně normální život, zatímco neposlušné z běžného života vyloučily. To, co ovšem nejen v Evropě probíhalo nějakou dobu (a někde ještě dokonce platí) se má časem využívat plošně s tím, že k režimu neloajální jedinci budou zcela vyloučeni z běžného života.

Ale nyní se již podíváme do Bavorska, které je dalším místem testování sociálních kreditů, přičemž testovací režim je zatím samozřejmě zcela dobrovolný..

Pilotní projekt „Smart Citizen Wallet“ v italské Bologni se v současné době dostává na přední stránky novin. Test systému sociálních kreditů má začít v září a zaměří se na „ctnostného občana“: Ti, kteří se chovají dobře a například třídí svůj odpad, šetří energii a používají veřejnou dopravu, by měli být odměněni body, za které si mohou zajistit určité výhody. To, co mnozí považují za první systém sociálního kreditu v Evropě, bohužel není novinkou: v Bavorsku byl již dlouho plánován velmi podobný systém, ovšem zaměřený jen na hodnocení občana z hlediska dodržování pravidel zelené politiky.

Bavorský „Token udržitelnosti“ se již objevil v dlouhé verzi „Ofenzívy na ochranu klimatu“ z roku 2019. Cílem je podporovat udržitelné chování v každodenním životě odměňováním ekologicky uvědomělých akcí. Token má mít signální efekt pro firmy a občany (tj. jedná se o vzdělávací opatření). Odpovědné je Státní ministerstvo pro digitální záležitosti.

Krátký popis zní takto:

  • Vývoj dokumentačního systému včetně hodnotícího rámce, ve kterém mohou uživatelé sbírat plusové body ve formě žetonů udržitelnosti podle svého environmentálně uvědomělého chování; ty pak mohou partneři využít na slevy (divadlo, bazén, případně bio trh)
  • Kancelář, vytvoření konsorcia pro provozní podnikání
  • Integrace poskytovatele finančních služeb, např.  Landesbank, pro stanovení hodnoty a směnu pro partnery, viz níže.
  • Networking partnerů z podnikatelského a veřejného sektoru

Realizace byla původně plánována na rok 2021, ale z odpovědi na žádost bavorskému zemskému parlamentu ze srpna 2021 je zřejmé, že Covid původně plánovaný projekt odsunul:

„Ecotoken“ (pracovní název) dosud nebyl použit. Opatření bylo pozastaveno zejména z důvodu pandemické situace, zejména z důvodu bonusových přínosů za chování šetrné k životnímu prostředí, které by se mělo přednostně týkat obdobných činností, jako jsou návštěvy kulturních institucí a podobně.

Zdroj

Projekt byl však pozastaven pouze dočasně. Shrnutí balíčku opatření „Ofenzívy na ochranu klimatu“ ze dne 15. listopadu 2021 ukazuje, že takzvaný „eko-token“ má být zaveden v roce 2022. Samozřejmě, že to dokonale zapadá do současné propagandy „zmrazení evropské ekonomiky za mír“: Ukrajinská válka je v současné době nestoudně zneužívána k realizaci  „energetické transformace“, která je nejen pro Německo velmi škodlivá.

To, co může někomu znít jako neškodný trik pro prosazování zelené politiky, je ve skutečnosti prvním velkým krokem k systému sociálního kreditu založenému na čínském modelu. Ti, kteří jsou poslušní, budou odměněni. Jak se v Německu zachází s neposlušnými lidmi, se naopak od Covid-19 a očkovací kampaně stalo naprosto jasným: Je tedy jen otázkou času, kdy dojde k posunu paradigmatu od „neposlušní lidé nedostávají žádnou odměnu“ k „neposlušní lidé jsou aktivně trestáni“.
Vzdělávací systémy, jako je „ecotoken“, budou v budoucnu velmi snadno připojitelné k „digitálnímu ID“, jak to již dlouho plánuje Evropská komise. To, co působí jako neškodná „digitální peněženka“ se všemi doklady totožnosti občana, se tak může snadno zvrhnout v monitorovací a kontrolní nástroj, kterým se ztěžuje život všem, kteří nesbírají dostatek plusových bodů – například zablokováním bankovního účtu nebo zneplatněním řidičského průkazu. Zdá se to nepředstavitelné? Pak se zamyslete nad tím, které údajné „konspirační teorie“ se již naplnily…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout