První kolo francouzských voleb: Imámové aktivizují muslimy, aby šli volit Mélenchona

První kolo francouzských voleb: Imámové aktivizují muslimy, aby šli volit Mélenchona

V souvislosti s volbami ve Francii, jejichž první kolo je právě dnes, se hodně hovoří o Marine le Pen nebo o Zemourovi. S Macronem se počítá coby s jasným kandidátem do druhého kola. Ovšem zcela se zapomíná na kandidáta, který je ve všech průzkumech třetí. A jeho odstup od druhé Marine le Pen není vždy zase až tak velký.

Mnoho muslimů nemá ve Francii ve zvyku chodit k volbám. Dokonce se dá říct, že většina volby bojkotuje. Letos si ovšem imámové uvědomili, že jde o velmi důležité volby, které rozhodnou o tom, jak rychle se podaří muslimům Francii převzít. Pro muslimy je tak velmi důležité, aby nevyhrál kdokoli, kdo by islamizaci neurychlil či dokonce zpomalil.

I to je důvod, proč najednou imámové vyzývají muslimy k tomu, aby  většina – oproti svým zvyklostem – vyrazila k volbám. Jde jim o to, aby se do finále nedostal duet Macron – Marine le Pen, ale snaží se dostat vedle Macrona jako soupeře Mélenchona. K tomu by skutečně mohlo dojít v případě, že se protestní hlasy rozdrobí mezi Zemmoura a Marine le Pen až tak, že je Mélenchon předhoní. Ve skutečnosti by se však jednalo o výhru Macrona, neboť ve druhém kole by ultralevičák a islamofil Mélenchon již neměl šanci.

tato výzva k volbě Mélenchona byla masově šířena imámy mezi muslimy

V těchto volbách tedy zřejmě nebude mít kandidát muslimů nakonec většinu, nicméně za dalších 5 let k tomu již dojít může. Dospějí totiž další muslimové a to v generaci, v níž již původní obyvatelstvo dokonce přečíslují. A pokud EU prosadí volby již od 16 let, bude situace ještě horší.

Připomínám, že před 5 lety měl Mélenchon kolem 9%, nyní se pohybuje kolem 17%. I to jasně ukazuje, jak roste počet muslimů v zemi. Jaké bude toto číslo za 5 let si lze lehce domyslet.

Během dneška se ukáže, jak dalece se podařilo imámům aktivizovat své ovečky. Doufejme, že příliš neuspějí. Pro Macrona by to byla velmi snadná výhra….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.5]

2 thoughts on “První kolo francouzských voleb: Imámové aktivizují muslimy, aby šli volit Mélenchona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout