Nepokoje ve Švédsku pokračovaly i včera večer, mohamedáni mimo jiné unesli policejní auto a několik dalších spálili (video)

Nepokoje ve Švédsku pokračovaly i včera večer, mohamedáni mimo jiné unesli policejní auto a několik dalších spálili (video)

Švédsko již došlo do fáze, z níž se nelze dostat zpět do doby před 20 lety, kdy ještě tato severská země patřila k nejbezpečnějším na světě. Nyní naopak dominuje všem možným žebříčkům zločinnosti na opačné straně.

Image

Nepokoje, k nimž došlo záhy poté, co dánský politik Rasmus Paludan sdělil záměr spálit korán v několika islamizovaných oblastech země, jen lépe ukázaly, v jak tristním stavu se země nachází. Velikonoce jsou tak na části území poznamenány řáděním muslimů v ulicích. Nepokoje budou nejspíš pokračovat i v následujících dnech, kdy Paludan plánuje další akce.

Násilí pokračovalo v Örebro v pátek večer po předchozích nepokojích v Rinkeby. Muslimové strhli zábrany, házeli kameny  na policii, policejní auta byla upálena a jedno policejní auto bylo uneseno protestujícími, kteří v něm nejprve jezdili a pak ho zapálili. Policie pak konečně vypálila varovné výstřely.

Při nepokojích bylo zraněno devět policistů, žádný z nich vážně. Nejvážněji byl zraněný policista, kterému hodili na hlavu kámen.

Policie se pokusila vyhnat lidi pomocí policejních aut a vypálila varovné výstřely na demonstranty předtím, než byli policisté nuceni evakuovat policejní autobus. Invazisté pak převzali vozidlo a ujeli s ním.

„Demonstranti převzali policejní autobus a ujeli s ním,“ řekl David Forsell z P4 Örebro z místa činu, když policie ustupovala.

„Je to vážná situace, přičemž my děláme vše, co je v našich silách, abychom se s ní vypořádali,“ řekla policejní mluvčí Diana Qudhaibová  v 19:00 hodin.

Image

Dříve na Velký pátek vypukly násilné nepokoje v Rinkeby v západním Stockholmu a osm lidí bylo zatčeno. Nedošlo k vážným zraněním, ale jeden policista si poranil nohu.

Celkem čtyři policejní auta zapálili demonstranti, kteří také házeli dělobuchy a kameny na policii a její vozidla.

ve 20:10 se situace uklidnila a ze stovek lidí na místě téměř všichni opustili oblast.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Nepokoje ve Švédsku pokračovaly i včera večer, mohamedáni mimo jiné unesli policejní auto a několik dalších spálili (video)

  1. výborne vy švédski kokoti teraz lietajú len kamene ale počul som aj o granátoch, ale až budú lietať rakety možno sa konečne spamätäte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout