Francie: Dva muslimové plánovali masové vraždy, aby byli nenápadní, praktikovali příkladnou takíju

Francie: Dva muslimové plánovali masové vraždy, aby byli nenápadní, praktikovali příkladnou takíju

Takíja – přetvářka je nedílnou součástí džihádu. Pokud jakýkoli muslim žije na území káfirů a zatím není šance na převzetí země mečem, pak je třeba praktikovat džihád jinými účinnými metodami. Tou hlavní, která probíhá ve většině méně islamizovaných zemí, je takíja. Čím méně je muslimů ve společnosti, tím více musí být muslim nenápadný. A přetvářka – takíja je ideálním způsobem jak nevyvolat nechtěnou pozornost většinové – tedy nemuslimské – společnosti.

V rámci muslimské takíji může muslim prakticky cokoli, co je jinak zakázáno. Například může pít alkohol, jíst vepřové nebo muslimka může chodit nezahalená. Muslim dokonce může naoko konvertovat. Jediné, čeho se nesmí muslim dopustit ani ve fázi takíji je znesvěcení jejich lžiproroka Mohameda. Pokud tedy chcete zjistit, zda se muslim přetvařuje nebo jde o skutečného „odpadlíka“ integrovaného s nemuslimskou společností, pak stačí ho požádat například o to, aby nakreslil v hanlivé póze Mohameda nebo aby zneuctil Korán. To neudělá ani muslim při praktikování takíji.

Ale nyní se podívejme do Francie, kde dva muslimští extremisté dokázali perfektní takíjou „oblbnout“ jejich okolí natolik, že nikoho ani nenapadlo, že by mohli osnovat masové vraždy káfirů a to dokonce i dětí….

Dva muži byli shledáni vinnými z účasti na teroristickém zločinném spolčení.

Zvláštní porotní soud v Paříži odsoudil v pátek 15. dubna na základě odvolání dva muže, podezřelé ze spáchání  masového zabíjení  v Paříži, k trestům odnětí svobody na 24 a 30 let, čímž potvrdil prvoinstanční rozsudek.

42letý Yassine Bousseria byl shledán vinným z účasti na teroristické zločinné organizaci za účelem přípravy teroristických činů a odsouzen k 24 letům odnětí svobody s dvoutřetinovou bezpečnostní vazbou, zatímco 31letý Maročan Hicham El-Hanafi byl odsouzen k 30 letům odnětí svobody, což je maximální trest stanovený zákonem, se dvoutřetinovou bezpečnostní vazbou.

„Fakta zjištěná proti Hichamovi El-Hanafimu jsou nejzávažnější, která mohou být spáchána v rámci teroristické skupiny, protože jsou přímo zaměřena na provedení atentátu za použití válečných zbraní na francouzském území,“ uvedl zvláštní soud, který rozhodl o odvolání. Pokud jde o Yassine Bousseria, soud poznamenal jeho skutečné obtíže s vnitřní realizací a důraz na jeho náboženskou praxi ve vazbě. Generální prokurátor ve čtvrtek požadoval 30 let vězení pro Hichama El-Hanafiho, popisovaného jako „génia terorismu“, a 25 let vězení pro štrasburského teroristu Yassine Bousseria.

Jsou to poslední členové sítě pravděpodobně ovládané dálkově ze Sýrie, s pobočkami ve Štrasburku, Marseille a Portugalsku. Štrasburk a Marseille: obě města byla v noci z 19. na 20. listopadu 2016 dějištěm velké koordinované protiteroristické operace, během níž bylo zatčeno sedm mužů.

Podle informací poskytnutých úředníky Generálního ředitelství pro vnitřní bezpečnost (DGSI) plánovali členové skupiny Štrasburk-Marseille o deset dní později podniknout útoky v oblasti Paříže. Mezi možné cíle patřil Disneyland v Paříži, vánoční trh na Champs-Élysées, náboženská místa v hlavním městě nebo dokonce 36 Quai des Orfèvres, legendární ústředí pařížského kriminálního vyšetřovacího oddělení, které se od té doby přestěhovalo.

Podle obyvatel domů v Rue des Canonniers vůbec nebyli nábožensky založení a mešitu nenavštěvovali. Zdá se, že tito „dobří hoši“, popisovaní jako „otevřená mysl“ a vždy „usmívající se“, aplikovali takíju, praxi, která spočívá ve skrývání skutečné ideologie. Bernard Cazeneuve, tehdejší ministr vnitra, hovořil o dlouho plánované teroristické akci na francouzské půdě, které bylo zabráněno, když byli oba muži vzati do policejní vazby.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

One thought on “Francie: Dva muslimové plánovali masové vraždy, aby byli nenápadní, praktikovali příkladnou takíju

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout