Kdyby hloupost nadnášela, vznášela by se jak holubička…

Kdyby hloupost nadnášela, vznášela by se jak holubička…

Na úvod podotýkám, že toto není jen můj názor, na jistou osobu jej slyším od různých lidí snad denně a pokud by se tato politička občas koukla do diskuzí, pak by zjistila, že jde snad i o názor v tomto národě převládající, zejména pak mimo Prahu. Jednoduše, spolu s Jourovou jde zřejmě o dvě „nejoblíbenější“ političky u nás. Nyní se k těmto „ikonám politiky“ směle přiřazuje i Černochová. Samozřejmě ironicky řečeno..

Ostatně, ona už sama příslušnost k extremistické TOP0,09 hovoří za vše. Možná i vy jste si přečetli rozhovor s Markétou Pekarovou Adamovou, která nabádá lidi, aby si utáhli opasky. To si dovolí říkat osoba, která sama bere měsíčně čtvrt milionu. Té rozhodně utahování opasku nehrozí ani při sebevětší inflaci.

Pekarová dále tvrdí, že lidi se o sebe mají postarat sami, vláda jim prý musí nastavit dobré podmínky. Jenže tato vláda žádné dobré podmínky lidem nenastavuje. Naopak, hází jim klacky pod nohy jak to jen jde. Důchody, zvýšené pouze o valorizaci, například osamělým důchodkyním neumožní ani zaplatit základní životní potřeby.

Hovořila jsem se známou, které prý přišlo oznámení, že valorizací jí k jejímu 11 tisícovému důchodu přidají 800Kč, slovy osm set. Když se tázala na sociálce na to, zda má právo na nějaké další dávky, tak jí bylo řečeno, že ne. Prý by musela mít méně než 10 tisíc. A podobných důchodkyň je u nás spousta.

Takže (ne)vážená Pekarová Adamová, zkuste si žít z 11 800Kč měsíčně. Zaplatit energie, stravu a v tomto věku již musí mnoho důchodců platit i léky. A namísto vezení si zadku v drahém bavoráku zkuste jezdit MHD. Nebo dopravou mimo město, neboť na venkově důchodci dopravu zdarma nemají. I tu jste jim nyní zdražili.

Předpokládám, že velmi podobně jako starobní důchodci jsou na tom i matky samoživitelky, invalidní důchodci, ale i všechny nízkopříjmové rodiny s více dětmi. Zatímco lidem tato parodie na politika doporučuje, aby si utáhli opasky a zapomněli na zvýšení mezd, tak ona a celá vládní skvadra si zvýšily počet ministerstev, aby bylo dost korýtek pro všechny. I to něco stojí.

Vždy, když se hlasovalo o zmrazení platů politikům, tak právě tato sebranka, která po lidech požaduje utažení opasků, hlasovala proti zmražení a pro zvýšení. Sami sobě se tedy neštítí platy navyšovat. Peníze pak cpou do cizích lidí. U příchozích Ukrajinců vůbec nekontrolují nejen to, zda vůbec jsou Ukrajinci (z Německa hlásí spoustu „Ukrajinců“ s falešnými pasy), ale ani neověří, zda vůbec přichází z oblastí postižených válkou.

Kolika bohatým Ukrajincům, kteří přijeli z oblastí válkou nepostižených, dala vláda dávky a poskytla zdravotní péči, pro děti školu a pro rodinu i bydlení zdarma? A jak si může vláda v tak tristní situaci naší státní pokladny dovolit přijímat tak obrovské množství lidí a ještě jim slibovat, že zde mohou zůstat navždy? Žádná jiná země toto Ukrajincům neslibuje, ale počítají s tím, že se jich drtivá většina vrátí po válce domů. Třeba jen proto, že v přicházející krizi a nevyhnutelném nástupu vysoké nezaměstnanosti budou za čas brát práci místním občanům. Pomáhat se má, ale ne tak, že jedněm pomohu a druhým výrazně uškodím.

A co posílání zbraní na Ukrajinu? Zbraní, které jen zabíjí další civilisty a prodlužují válku? I ty zbraně stály miliardy. Na něco podobného peníze jsou? Ukrajincům to nijak nepomáhá. Viděla jsem spoustu videí, na nichž Ukrajinci z postižených oblastí na vlády, které posílají další zbraně a tím konflikt záměrně prodlužují, nadávají.  Co tak namísto zbraní poslat humanitární pomoc? To by ocenili mnohem víc!

Nemá cenu rozebírat celý rozhovor, který dnes dala šéfka Sněmovny Novinkám. Ale říkat „nemůžeme si už žít nad poměry,“ když ona si s jejím čtvrtmilionovým platem nad poměry jistě žít bude, je absolutní nehoráznost.

Zatímco jiné vlády v Evropě zastropovaly ceny energií, snížily DPH u potravin či dělaly jakékoli jiné kroky, které by pomohly občanům, tak tato vláda dělá maximum pro to, aby bylo pod její kuratelou našincům co nejhůř. Tedy snad vyjma „nepřizpůsobivých,“ o něž se vždy spolehlivě postará, a kteří jsou jedinými příjemci jakékoli pomoci. Podle různých informací je nyní počet exekucí na rekordním maximu. A samozřejmě bude hůř. Vláda však problémy těchto dlužníků, kteří nemají z čeho své dluhy splatit, vůbec neřeší.

Většina lidí, které znám, si nežije nijak nad poměry, ale ani nuzně. Prostě žijí si tak nějak normálně. Většinou klasická střední třída. Ovšem tak drastický nárůst cen jejich životní úroveň velmi výrazně sníží. Většina peněz půjde na energie a potraviny, na nic moc jiného nebude zbývat. Spotřební zboží, které není životně nutné, se tak téměř nebude nakupovat. Tím padne spousta dalších firem, o jejichž výrobky nebude zájem a stoupne nezaměstnanost.

Asociální politika vlády se odrazí i na neschopnosti splácet hypotéky, mnoho rodin bude nuceno své nesplacené nemovitosti prodat, neboť nebudou mít z čeho splácet rekordně vysoké splátky hypoték. Pak skončí rodiny s dětmi v předražených pronájmech. A to v situaci, kdy zde vláda staví domy pro Ukrajince.

Pro hospodářský rozkvět jakékoli země je potřebné, aby lidé nakupovali. Ale u nás kupní síla razantně klesá a pod touto těžce asociální vládou už bude jen hůř.

Ale hlavní je, že „holubička“ má svůj čtvrtmilion měsíčně jistý….

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Kdyby hloupost nadnášela, vznášela by se jak holubička…

  1. Pekarová dále tvrdí, že lidi se o sebe mají postarat sami –
    – doufám, že se na to můžu odvolat, až zas na podzim začnout vysírat s nucením do očkování.

  2. Neviem, ako je to v Česku, ale u nás stúpajú ceny – samozrejme bez rastu miezd a dôchodkov – už od vlaňajšieho mája. Veľa z toho , čo napísala Slovanka o „českej“ vláde, platí aj pre „slovenskú“: A aj u nás máme v politike niekoľko nevzdelaných , vulgárnych, asociálnych a protinárodných psychopatiek typu Ilse Kochová či Irma Greseová – okrem prezidentky napr. Veronika Remišová, Jana Cigániková, Mária Kolíková…

    1. ceny ma zatial nezasiahli v beznom zivote(potraviny a td) ale naprikald dnes, bolt pytal za trasu co chodim za 3.4 az 4.9 eur. plus dizel stoji rovnako ako benzin. myslim ze sa to mozno zacina rozbiehat. bude krusne leto. a do toho ratam zei m zase bude jebat s kovidom na jesen zase lebo este nie su ochotni sa toho vzdat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout