Kanárské ostrovy: 3 Afričané byli obviněni z 25 vražd jejich krajanů, které hodili cestou na ostrovy přes palubu

Kanárské ostrovy: 3 Afričané byli obviněni z 25 vražd jejich krajanů, které hodili cestou na ostrovy přes palubu

Různé promigrační neziskovky neustále naříkají nad tím, kolik lidí se utopí, když se snaží dostat z Afriky do Evropy. Ze všeho obviňují nehumánní Evropany, kteří nejsou vstřícní k bezbřehému přijímání například tak, že by pro zájemce o pohodlný život v Evropě posílali letadla. Nicméně pokud by neměli tito Afričané před očima lákadlo v podobě na africké poměry luxusního bydlení all inclusive včetně štědrých sociálních dávek, do Evropy by se v takových počtech nevydávali.

Jak již víte, tak právě Kanárské ostrovy patří k nejčastějším cílům Afričanů, kteří odtud zpravidla zamíří na pevninské Španělsko a pak dál do Evropy. Na Kanárské ostrovy se dostávají na lodích, které jsou mnohdy velmi přeplněné. Zřejmě to byl případ lodi, která sice od afrických břehů vyrazila přeplněná, ale na Kanárské ostrovy již doplula poněkud odlehčená.

Zdá se, že ti, kdo celou cestu organizovali, sice vybrali od cestujících poplatek za cestu na Kanárské ostrovy, ale rozhodně nehodlali do cílové destinace dopravit všechny své klienty. Postupně jich tak údajně nejméně 25 hodili cestou přes palubu, neboť zásoby, které vzali s sebou na cestu nestačily pro všechny cestující.

Nevím, jak se s tímto faktem srovnají aktivistické neziskovky, ale nyní se zdá, že tato praxe je zcela běžná, mnohé případy utopení tak nejdou na vrub různým nehodám, ale jde o chladnokrevné vraždy, které nejsou prokázány, pokud nakonec přeživší svědci nepromluví…

Drama u pobřeží Španělska. Nejméně 25 migrantů pravděpodobně zemřelo na moři předtím, než loď, na níž vypluli od afrických břehů, dorazila v neděli do oblasti španělského souostroví Kanárských ostrovů. Podle svědectví přeživších byli hozeni přes palubu, jak uvedla španělská policie ve čtvrtek. Loď, která vyplula z Nouakchottu v Mauritánii, postupně ztratila 25 pasažérů, kteří byli podle svědectví přeživších hozeni přes palubu během plavby.

Podle policie opustilo Mauritánii 19. března asi 75 lidí, včetně žen a nezletilých. 48 lidí přežilo a dorazilo v neděli na španělský ostrov El Hierro, v atlantickém souostroví Kanárských ostrovů, nedaleko od pobřeží severozápadní Afriky.

„Během několika dní došly zásoby vody a měli jen sušenky k jídlu, což vedlo některé z lidí  k pití slané vody, aby uhasili žízeň,“ podrobně popisuje policie. „Tvrdé podmínky uložené kapitány během plavby, kteří zřejmě svázali a zbili některé muže, mohly vést ke smrti i více než 25 lidí.“

Tři z Afričanů, kteří dorazili na ostrov, jsou podezřelí z toho, že cestu i vraždy organizovali. Proto byli zatčeni za údajné vraždy, dva z nich byli vzati do vazby. Mezi 1. lednem a 15. březnem dorazilo na Kanárské ostrovy 5 552 migrantů, což je podle nejnovějších údajů španělského ministerstva vnitra téměř dvakrát více než ve stejnou dobu loňského roku. V roce 2021 více než 4 000 migrantů zmizelo nebo zahynulo na moři, když se snažili dostat do Španělska.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Kanárské ostrovy: 3 Afričané byli obviněni z 25 vražd jejich krajanů, které hodili cestou na ostrovy přes palubu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout