Jak vypadá průzkum těsně před francouzskými volbami?

Jak vypadá průzkum těsně před francouzskými volbami?

Už zítra čeká Francii první kolo prezidentských voleb. Ve Francii se dělají průzkumy každý den až do voleb, takže ještě během dneška by měl vyjít poslední průzkum. Připomínám, že pro nás jsou volby ve Francii podobně důležité jako volby v Německu. Tyto dvě země jsou hegemony EU a to, jak dopadnou volby v Německu a Francii, do značné míry ovlivňuje politiku celé EU.

V Německu dopadly volby nejhůř jak jen dopadnout mohly, ovšem tam se to očekávalo. Největší vliv na výsledek voleb mají všeobecně korporátní média. V Německu vyhrály přesně ty strany, které korporátní média bezvýhradně podporují. Ve Francii má stejně velkou podporu mainstreamu Macron, což má samozřejmě zásadní vliv na celkový výsledek voleb.

Včerejší předvolební průzkum  vypadá následovně:

Macron vede s 2% náskokem nad Marine le Pen. Vliv na to má možná fakt, že v posledních dnech byli aktivizováni odpůrci Marine le Pen či Zemmoura – před pár dny totiž Marine le Pen v preferencích Macrona přeskočila. Je tedy více než pravděpodobné, že se aktivizovali i mnozí z těch, pro něž by ve finále v souboji Macron – Marine le Pen – nebyl přijatelný ani jeden, ale Macron je pro ně stále cestou „menšího zla.“

Jde zřejmě především o muslimy – jinak voliče levice. Povšimněte si výsledků Melenchona, který má kolem 17% preferencí – jde o ultralevičáka a 99% muslimů volí právě jeho. Prosazuje politiku zcela otevřených hranic a islamizaci země dlouhodobě podporuje. Právě ti, kdo budou v prvním kole volit Melenchona, by do druhého kola, kde by soupeřila Marine le Pen s Macronem, volit často vůbec nešli.

Pokud by však mnozí Melenchonovi voliči získali dojem, že hrozí výhra Marine le Pen, tak by to s velkým sebezapřením hodili Macronovi, ovšem jen proto, aby zabránili pro muslimy přece jen horší variantě. Aktivizovali by se i ti, kteří by jinak ke druhému kolu vůbec nešli.

A jak by to vypadalo, kdyby byl s Macronem ve finále někdo jiný než Marine le Pen? Odcházející prezident by vyhrál souboj s Jean-Lucem Mélenchonem s 59 % hlasů a porazil by Valérii Pécresseovou (64 %) i Érica Zemmoura (66 %).

Image

Pokud by tedy vyšel uvedený průzkum, tak by Macron nastoupil na svůj třetí mandát. Pro původní Francouze je však z výše uvedené tabulky horší než Macron pouze Mélenchon. A nejen pro ně, ale pro celou EU, neboť Macron coby jeden z nejoblíbenějších žáků Klause Schwaba pojede i dál jeho agendu Velkého resetu. A Macron není jen „koněm“ Klause Schwaba, ale i Rothschildů, pro něž před nástupem na prezidentský post pracoval.

Vyhraje-li Macron, pak to bude znamenat nejen zcela nerušené pokračování islamizace Francie, ale  ve spojení s příšernou Německou vládou také urychlení současné transformace EU na jeden velký totalitní superstát. Macron je totiž i jedním z lídrů těchto snah. Pokud by ho voliči vyřadili, mohlo by to celý globalizační proces významně narušit.

Nelze než doufat, že to vše dojde i mnoha zatím nerozhodným Francouzům. Již zítra uvidíme, jak bude vypadat finále voleb, ale podle všeho se zdá, že konečný souboj – podobně jako před pěti lety – proběhne mezi Marine le Pen a Macronem. Ani jeden z nich sice islamizaci Francie v této fázi nezabrání, ale v případě Macrona by zřejmě došlo k jejímu urychlení, stejně jako k urychlení procesů evropské globalizace…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Jak vypadá průzkum těsně před francouzskými volbami?

  1. Je to jasné.
    Francouzské Bratrstvo kočičí pracky nasadilo pošuka Zemmoura, aby Lepence ubral hlasy.
    Ale, popravdě, snad bych Lepence ani to vítězství nepřála. Myslím si , že v tomhle stádiu rozkladu už to maj Frantíci spočítaný.
    Neumím si moc představit, co rozumného by se dalo udělat. Asi už je na všechno moc pozdě.
    😢

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout