Francie: Vězeň – nemuslim – byl zbit za nerespektování ramadánu

Francie: Vězeň – nemuslim – byl zbit za nerespektování ramadánu

Není samozřejmě žádným tajemstvím fakt, že muslimové tvoří většinu osazenstva francouzských věznic. Vězni z řad původního obyvatelstva  – nemuslimové – jsou zde výrazně méně zastoupeni. I proto se po nich – případně po  cizincích nemuslimského původu – požaduje dodržování muslimských zvyklostí, obzvlášť pak nyní, tedy v době ramadánu.

Věznice se tak stávají názorným příkladem toho, jak bude vypadat celá společnost poté, kdy muslimové původní obyvatelstvo početně převýší. Nemuslimové se budou muset ve všem přizpůsobit muslimům a o každém ramadánu bude tento tlak zesilovat.

Zvláště turbulentní víkend ve věznici Perpignan, kde došlo k několika šarvátkám. Odborový svaz Ufap Unsa Justice nadále odsuzuje rekordní přeplněnost věznic.

Mezi nejvíce přeplněnými věznicemi ve Francii zaznamenává vazební středisko v Perpignanu již několik měsíců nárůst násilí a různých událostí. „Tento víkend se napětí opět zvýšilo v důsledku přeplněnosti věznic, která se stala neudržitelnou,“ ujišťuje Pierre Grousset, místní tajemník odborového svazu spravedlnosti Ufap Unsa .

V průběhu dvou dnů byli čtyři zadržení vzatí do vazby na disciplinární oddělení, protože se odmítli vrátit do cely. Vězni reagovali urážkami a výhrůžkami smrtí strážným.

O několik hodin později vypukla druhá rvačka. Závěr: zranění úst a otřes mozku. Jeden vězeň musel být evakuován do nemocnice. Tvrdí , že ho zbil jiný zadržený, který ho obvinil, že nedodržoval ramadán. „Je to každodenní realita. Někteří už nejí vepřové, protože jsou pod tlakem,“ zdůrazňuje Pierre Grousset.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout