Německo: Deutsche Bahn musí nabízet možnost třetího pohlaví pro vlakové jízdenky

Německo: Deutsche Bahn musí nabízet možnost třetího pohlaví pro vlakové jízdenky

Je až zarážející, že německé dráhy takto trestuhodně zaspaly! V době, kdy pokrokové univerzity i úřady  a mnohá jiná veřejná místa v Německu začínají nabízet možnost třetího pohlaví nejen v kolonkách jejich dotazníků, ale dokonce na tuto velmi váženou skupinu obyvatel myslí i při zřizování toalet pro třetí pohlaví, nabízí německé dráhy možnost pouze dvou pohlaví! Jak zpátečnické!

Přitom dnes je již na výběr dokonce více než 100 pohlaví! Podobný šlendrián Deutsche Bahn je tedy skutečně jen stěží odpustitelný! Nicméně nyní již byla zjednána náprava, soud rozhodl, že je nutné i zde zavést kolonku pro třetí pohlaví tak, jak je to již v Německu na mnoha místech běžné.

Vrchní zemský soud ve Frankfurtu nutí Deutsche Bahn, aby při nákupu jízdenek nabízela zákazníkům třetí možnost pohlaví.

Soud, který souhlasil s rozhodnutím nižšího soudu, zjistil, že společnost by neměla vyžadovat, aby lidé, kteří se neidentifikují jako muž nebo žena, vybírali mezi dvěma klasickými genderovými kategoriemi, podle NTV. Deutsche Bahn má šest měsíců na to, aby nové rozhodnutí provedla, nebo se může odvolat k Ústavnímu soudu, který je nejvyšším německým soudem.

Rozhodnutí přišlo po žalobě podané ženou, která se popsala jako „nebinární“. Údaj o pohlaví v jejím rodném listě zněl „nespecifikované“ a zákaznice se při nákupu karty BahnCard cítila diskriminována, protože si musela vybrat mezi mužskou a ženskou kategorií ve formuláři.

Žalobce v tomto případě požadoval od Deutsche Bahn předběžnou žalobu a odškodnění. Okresní soud se případem zabýval loni v srpnu a rozhodl, že online formulář při nákupu Bahncard představuje diskriminaci ve smyslu obecného zákona o rovném zacházení. Žalobce však neměl nárok na odškodnění. Deutsche Bahn se proti rozhodnutí odvolala.

Na začátku prosince 2020 vznesl okresní soud v dolním Frankfurtu námitky proti zákaznickým formulářům společnosti. Nutnost vybrat si mezi mužem a ženou byla diskriminační pro lidi, kteří se necítili být členy ani jednoho pohlaví, rozhodl nižší soud. Soud také doporučil, aby se Deutsche Bahn zdržela používání genderově specifických forem oslovování zákazníků a rozhodla se používat neutrální pozdrav, jako je „Dobré ráno“.

Tolik tedy k případu. Jen nevím, jak to bude vypadat, až budou do lůžkových vagónů umisťováni například muži, kteří se prohlásí za ženu – samozřejmě tak budou umístěni automaticky v jednom kupé se ženami biologickými. Pak je již jen otázka času, než toho podobně jako v mnoha jiných případech (věznice, šatny, nemocnice) využijí úchylové jako možnost jak se lehce dostat k oběti případného znásilnění.

Další problém pak nastane v momentě, kdy se začnou ozývat příslušníci dalších a dalších pohlaví a budou požadovat pro každou z více než 100 pohlavních identit (časem jich jistě budou nejméně stovky) zvláštní kolonku. Několik stran běžného  formuláře tak bude zabírat jen výčet všech již existujících pohlaví….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Deutsche Bahn musí nabízet možnost třetího pohlaví pro vlakové jízdenky

  1. Vymoženosti úchylov každého druhu budú najneskôr do konca tohto desaťročia patriť navždy minulosti. Teda aj 100 pohlaví. A napr. burky aj pre nemoslimky /pokiaľ dostanú povolenie opustiť geto pre nemoslimských otrokov/ budú pod trestom smrti povinné.,.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout