Dva dny po Macronově zvolení: S plnou silou k Velkému resetu – Francie začíná s digitálním ID

Dva dny po Macronově zvolení: S plnou silou k Velkému resetu – Francie začíná s digitálním ID

Od začátku bylo jasné, že tak, jak musel být zvolen v USA Biden, musel být zvolen ve Francii Macron – žák Klause Schwaba, velký přítel Alexandra Sorose (syn George Sorose) a bývalý zaměstnanec Rothschildů. Macron je jednoduše loutkou, kterou globalisté potřebují ve vedení Francie a to třeba i za cenu toho, že udělají z voleb frašku, kdy jsou výsledky známy již pár minut po uzavření volebních místností a jen deset minut poté gratulují Macronovi všichni jeho podporovatelé – vesměs také slouhové globalistů.

O dalších podivných okolnostech francouzských voleb jste si mohli přečíst zde nebo zde. Ovšem podobně, jako v USA, jdou okamžitě všechny stížnosti na jisté nesrovnalosti k ledu. Všichni ti, kdo se z jeho „výhry“ radovali, pak samozřejmě půjdou i v Macronových šlépějích, třeba i ve věci zavádění digitální identity, která má později přejít do systému sociálních kreditů, vázaných na digitální měnu…

Předchůdci systémů sociálního kreditu založeného na čínském modelu, jsou již plánováni v několika zemích EU – včetně Německa, Itálie, Nizozemska a Rakouska. Ve spojení s digitálním ID se tyto systémy odměn a potenciálně i trestů mohou stát účinnými nástroji totalitního systému: ti, kteří nebudou poslouchat, ztrácejí například přístup ke svému bankovnímu účtu. Možnosti zneužití se zdají být nekonečné a odpor je odpovídajícím způsobem velký. Ve Francii  tento odpor zastánce zaváděné totality neodradil: pouhé dva dny po znovuzvolení Emmanuela Macrona oznámili spuštění nového systému pro digitální ID.

Premiér Jean Castex potvrdil 26. dubna zřízení tzv. „Service de garantie de l’identité numérique“ (SGIN). Aplikace ověřuje identitu osoby pro přístup k veřejným a soukromým službám a používá čtečku NFC smartphonu ke skenování biometrických ID uživatelů. Systém je založen na biografických údajích nových francouzských průkazů totožnosti zavedených v srpnu 2021. Cílem je umožnit francouzským občanům mít digitální ID v souladu s evropskou digitální identitou.

K biometrickým údajům, jako jsou otisky prstů, se údajně nepřistupuje. Systém není v současné době povinný (povinný by měl být až v souvislosti se zaváděním digitální měny). Zdůrazňuje se také, že během transakcí se uživatelé mohou sami rozhodnout, které osobní údaje jsou přenášeny (což samozřejmě nemění skutečnost, že všechna data jsou uložena v systému).

Někdo může stále považovat novou aplikaci za neškodnou: například Německo již má podobný systém. Jiní to považují za první krok k úplnému dohledu. Koneckonců, takové aplikace mohou být neustále rozšiřovány: Emmanuel Macron je mladý globální vůdce a tím i podporovatel WEF, který propaguje vytvoření velmi komplexního digitálního ID se všemi relevantními údaji občanů. To zahrnuje nejen údaje o průkazu totožnosti, ale také například bankovní účty, řidičský průkaz a zdravotní informace.

Tímto způsobem mají být funkce digitálního ID značně rozšířeny: poté budou využívány v lékařské péči, finančních transakcích, cestování, nakupování, přístupu k sociálním sítím, telekomunikacím a dokonce i ve volbách. Obyvatelstvo Nigérie nedávno muselo na vlastní kůži zažít, k čemu to může vést: 73 milionů SIM karet mobilních telefonů tam bylo zablokováno bez dalších okolků, protože uživatelé je poslušně nepropojili s národní databází digitální identity. Ti, kteří neposlouchají, musí v takových systémech vždy očekávat důsledky.

V každém případě francouzská strana „Les Patriotes“, která se vynořila z odštěpení od Národní fronty, vyjadřuje ostrou kritiku nové SGIN. Cílem je systém sociálního kreditu podle čínského vzoru: Jeden vyzývá k bojkotu. Dokonce i mezi mnoha Francouzi je důvěra omezená.

„Les Patriotes ke konání Macrona prohlásili:

Macron byl znovu zvolen před 3 dny. O 2 dny později vláda pokračuje s digitálním ID a dnes média oznamují 4. dávku pro každého. Je to plnou parou vpřed pro Velký reset!
Ale je to všechno v pořádku, protože Francie porazila „krajní pravici“.
Francie již nějakou dobu koketuje s digitálním ID: V říjnu 2019 francouzské ministerstvo vnitra dokonce oznámilo plány na použití rozpoznávání obličeje pro registraci ve svém národním programu digitální identifikace s názvem Alicem. Francouzský ministr pro digitální záležitosti Cédric O, který byl dříve poradcem Macrona, si byl ohledně projektu nejistý, ale v té době naznačil, že bude existovat „online řešení identity“ s rozpoznáváním obličeje.
Cédric O chtěl vysoce certifikovanou digitální identitu ve stylu WEF pro vládní i soukromé služby, jako je zdravotní péče, otevření bankovního účtu nebo přístup k online herním službám. Toužil také po experimentech s rozpoznáváním obličeje v reálném čase ve videodohledu. Aplikace Alicem byla naprostým selháním – SGIN by nyní měl být jejím nástupcem. Na tomto pozadí není překvapující, že nový produkt by měl zpočátku působit co nejnenápadněji a neškodně. Asi jako ostatní systémy zaváděné v různých zemích EU….
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.5]

One thought on “Dva dny po Macronově zvolení: S plnou silou k Velkému resetu – Francie začíná s digitálním ID

  1. zase nic nove. v sr uz davno mame biometricke obcianske a pasy a myslim ze od leta budu v eu v pasoch alebo aj v obcianskych aj odtlacky prstov uz. navyse v cechach mate datovku co je tiez na elektronice id tak ako aj u nas slovensko.sk. takze neviem v com ma byt francuzsko akoze horsie alebo „konspiracnejsie“?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout