„Dobrý kostel je kostel v plamenech“ – tento nápis se  o Velikonocích objevil na francouzském kostele

„Dobrý kostel je kostel v plamenech“ – tento nápis se o Velikonocích objevil na francouzském kostele

Ve Francii jsou každý den nějak poničeny nejméně dva kostely. Psát o všech případech ani nemá cenu, ale při tolika útocích se naskýtá hned několik otázek. Především jde o to, jak je možné, že v drtivé většině případů není dopaden žádný pachatel. A s tím souvisí i další otázka: Jak je možné, že v okolí různých kostelů, kapliček, křížových cest a dalších atributů křesťanství nejsou kamery, třeba jen klasické fotopasti?

A to dokonce ani tam, kde již k vandalismu došlo. A jsme u třetí otázky. Jak je možné, že již dříve vandaly poškozený kostel není nijak sledován pro případ, že se vandal vrátí?? Přesně na to bychom se mohli ptát i v tomto případě. Až se zdá, že v podobných případech prostě není zájem pachatele dopadnout…

Nepřátelský nápis byl objeven na obvodové zdi kostela Foix (Ariège) během velikonočního víkendu. Kněz, který jako první nápis objevil, má podezření, že je to práce stejné osoby, která už dříve kostel poškodila.

Je to potřetí, co byla tato zeď opatského kostela ve Foix poškozena. Farář města má také podezření, že se jedná o práci jediné osoby. Během velikonočního víkendu zjistil, že na zeď někdo nasprejoval: „Dobrý kostel je kostel v plamenech.“ Kněz okamžitě varoval starostu Norberta Melera.

tento nápis se objevil na zdi kostela o Velikonocích

Ten nechal zeď přemalovat městskou správou ve stejný den. Odsuzuje útok na veřejný majetek, na věci, které patří všem a za které platíme z našich daní, ale nechce zacházet do podrobností o obsahu zprávy, protože se obává politického zneužití několik dní před druhým kolem prezidentských voleb.

Ujišťuje, že bude podána stížnost, jako je tomu pokaždé, když někdo kostel poškodí. Otec Edouard de Laportalière chce zůstat shovívavý: „Myslel jsem, že je to výkřik utrpení. Je to jistě trpící člověk, který musí najít tento výrazový prostředek. Je škoda, že neexistují žádné alternativy,“ řekl.

Tvrdí, že rozpoznal tento nápis, který „byl nalezen na budovách v komunitě dříve a naléhal na lidi, aby nevěřili v církev“. Pozval osobu, kterou popsal jako „trpící“, aby s ním mluvila. Podle parlamentní zprávy zveřejněné v únoru bylo v roce 2021 napočítáno 857 protikřesťanských incidentů, které se týkaly především poškození nebo krádeže související s křesťanskými budovami…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “„Dobrý kostel je kostel v plamenech“ – tento nápis se o Velikonocích objevil na francouzském kostele

  1. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí světa. jo, šátečkem to začíná a no-go zonami a vraždami to končí. tihleti lidi jsou průmyslově zmanipulovatelní a pod drogami dokáží mnoho.

    1. Známe je spíše jako omamné látky, často zneužívané. Jsou třeba v houbách lysohlávkách, jež vyvolávají halucinace, nebo tvoří základ tzv. party drogy extáze, které se dříve říkalo diskotéková droga. „Pozitivní účinky“ některých těchto látek zjišťuje ve svém výzkumu psychiatr z Národního ústavu duševního zdraví Tomáš Páleníček. Co se můžeme naučit od amazonských šamanů? A jakou neobvyklou terapii už nabízí pacientům Psyon, první psychedelická klinika u nás? fialovej hnus.

  2. Ak niekto napíše v islamizovanej Európe „urážlivý“ a „nenávistný“ nápis na mešitu /nutné dodať,že podobných prípadov nie je vôbec veľa/, pohodí tam kus bravčoviny a pod., , sú toho vždy plné médiá a mimovládky , neomarxistickí politici, predstavitelia moslimov , skorumovaní novinári sa predbiehajú v odsudzovaní tohto „zločinu“. Na rozdiel od vandalizácie čohokoľvek kresťanského…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout