Alžírské úřady organizují cesty ilegálů do Evropy, za jednoho cestujícího berou 1000 eur (video)

Alžírské úřady organizují cesty ilegálů do Evropy, za jednoho cestujícího berou 1000 eur (video)

Islamizace Evropy není jen zájmem různých islámských organizací – v čele s Muslimským bratrstvem – ale také muslimských zemí, které se ochotně na přeměně evropských zemí v chalífáty podílí. Nyní jsou již i hmatatelné důkazy o tom, jak alžírská pobřežní stráž funguje coby pašerácká organizace.

Bylo veřejným tajemstvím, že velká část lodí naložených ilegály mířícími do Španělska nenarazila v Alžírsku na žádný odpor ani kontrolu. Španělské státní bezpečnostní síly a sbory a dokonce i  námořní záchranáři, kteří vidí, že imigrační tlak na provincii Almeria v průběhu let narůstá, na toto téma upozorňovali již měsíce.

„Na Almeríu již připlouvá více lodí než na  Kanárské ostrovy,“ uvádí Guardia Civil. A statistiky nelžou. Podle údajů připlulo do provincie Almería v loňském roce více než 550 lodí, což je číslo, které převyšuje 542 lodí registrovaných na Kanárských ostrovech.

Logistický tlak na provincii je takový, že mnoho lodí není zachyceno, což představuje vážnou hrozbu, protože mnoho ilegálů se vyhýbá jakékoli formě policejní kontroly. Uvedené číslo zachycených lodí je tedy podhodnocením jejich skutečného počtu  (pozn.: např. v Rakousku zjistili, že asi 2/3 ilegálů není vůbec zachyceno a zůstávají v zemi bez vědomí úřadů, jinde mohou být počty podobné).

Na druhou stranu zdroje z Národního policejního sboru upozorňují, že když připluje více člunů najednou, jsou všichni důstojníci posláni na službu příjmu lodí, takže město Almeria má k zajištění veřejné bezpečnosti jen minimální počet policistů. Španělské ministerstvo vnitra však tento problém zatím neřeší.

Na otázku o možných úplatcích alžírským úřadům jak bezpečnostní složky státu a sbor, tak i příslušníci Salvamento Marítimo jednoznačně odpověděli: „Jde o podezření, které již nějakou dobu vyšetřujeme“.

To je jediné vysvětlení, které mohou najít pro setrvačnost četných alžírských pobřežních stráží na severu země. Díky velkému počtu lodí pro námořní kontrolu v Alžírsku připlouvají takzvané „pateras-taxi“ stále častěji do provincie Almeria.

La Gaceta de la Iberosfera zahájila vyšetřování této záležitosti, které potvrdilo, že podezření agentů a členů SASEMAR (Námořní záchrana) jsou oprávněná.

Na videu níže je vidět, jak se jeden z alžírských agentů známý jako „El Mounkid“ blíží k motorovému člunu, který opustil pobřeží Oranu (Alžírsko), zatímco na něj ze země křičeli: „Nech je, nech je…“ . Když se zdá, že loď má být zachycena, alžírská pobřežní stráž jí dovolí pokračovat. Snímky byly pořízeny během poslední vlny lodí připlouvajících do Almerie, Murcie a Alicante před týdnem.

Potvrzení bylo konzultováno se zdroji pracujícími v organizovaných skupinách. Tyto zdroje sdělily deníku La Gaceta de la Iberosfera, že tento typ operace je běžný, a že alžírská pobřežní stráž jim umožní pokračovat v cestě poté, co zaplatí přibližně 1000 eur, aby je nechali plout do Španělska. Konzultované zdroje ze Státní bezpečnosti, SASEMARU a FRONTEXU také po zhlédnutí videa potvrzují, že existuje vysoká pravděpodobnost takové transakce.

Napětí mezi Alžírskem a Španělskem nadále kypí a státní bezpečnostní síly a sbor se obávají, že by to mohlo spustit nový příliv lodí z Alžírska. Podle různých interních vyšetřování je v současné době vysoká aktivita, která naznačuje, že Alžírsko se možná připravuje na masivní příjezd motorových člunů, které se nesetkají s žádným odporem, když nastaví kurz ke španělskému pobřeží.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout