Německo: 40 islámských radikálů má být propuštěno na podmínku

Německo: 40 islámských radikálů má být propuštěno na podmínku

V nadcházejících měsících hrozí „masové propuštění“ až 40 islámských radikálů z německých věznic, kteří si odpykali celý nebo většinu svého trestu. Někteří z nich jsou zapřisáhlými sympatizanty IS – přesto budou pravděpodobně brzy na svobodě. Tím hrozí nejen Německu vážný bezpečnostní problém.

Jen v Hamburku je deset lidí, kteří by mohli těžit z mnoha krátkých trestů odnětí svobody nebo dokonce předčasného propuštění. Dva z nich byli odsouzeni za zločiny související s teroristickou organizací „Islámský stát“ v Sýrii. Z 21 islámských teroristů, kteří jsou v současné době ve vazbě v Bavorsku za zločiny související s islámem, má být pět také již brzy propuštěno. Z celkem 551 islámských radikálů registrovaných u Spolkového úřadu kriminální policie (BKA) jako hrozba je v současné době asi 100 v německých věznicích.

V Bádensku-Württembersku čeká na propuštění pěti lidí, kteří jsou zcela pod dohledem kvůli nábožensky motivovanému extremismu. Je celkem jasné, že půjde až do jednoho o vyznavače „náboženství míru“. V Hannoveru se počet vězňů z řad islámských radikálů, propuštěných letos, pohybuje údajně v nízkém jednociferném rozmezí. Mezi nimi je i Safia S., která byla v roce 2016 ve věku 15 let odsouzena k pěti letům ve vazbě pro mladistvé za bodnutí policisty nožem do krkuTento akt je považován za první útok IS v Německu.

WELT Investigativ on Twitter: "#IS: Der Fall Safia S. und die Angst vor  islamistischer Straßengewalt https://t.co/3w8gl9rroV via @FlorianFlade  https://t.co/YUs2tEoblr" / Twitter
Safia S. první německá teroristka ve jménu ISIS bude brzy propuštěna

V komentáři k jejímu případu soudní úředník řekl: „Safia S. je oslavována jako mučednice islamisty venku, mimo vězení. Je jednou z mála žen v Německu, která spáchala teroristický čin ve jménu islámu, je vzorem pro ostatní.“

Dokonce i v „provinčních“ federálních státech se islámští teroristé a výbušní zločinci mohou těšit na brzký život ve svobodě. Na některých místech jsou ujištěni o starostlivé diskrétnosti politiků: například v Porýní-Falci ministerstvo spravedlnosti odmítlo poskytnout novinářům jakékoli informace o tom, kolik z jedenácti lidí, kteří jsou tam uvězněni za podporu teroristické organizace, navázání vztahů ke spáchání nebo řízení závažného násilného činu ohrožujícího stát a financování terorismu, má být letos propuštěno. Jediná věc, která je jistá, je, že k takovému propouštění dojde.

Pouze v Hesensku se zatím s propouštěním nepočítá. Mezi v Hesensku vězněnými muslimskými zločinci jsou i neodsouzení navrátilci z IS. Podle místních soudních orgánů se proto v současné době neplánuje žádné propuštění z vězení. Na druhé straně dva islamističtí pachatelé, kteří jsou v současné době vězněni v Sársku, a kteří byli oba odsouzeni za zločiny spáchané v Německu (!), mají být letos propuštěni. Totéž platí pro tři vězně ve Šlesvicku-Holštýnsku, kteří také spáchali své zločiny v Německu.

Zatímco německé soudy pravidelně určují zvláštní závažnost viny u mnoha trestných činů ve vztazích a závažných trestných činů bez ideologických motivů, ale také v případě pravicově extremistických pachatelů (což vylučuje propuštění na svobodu po výkonu trestu a nařizuje se zvláštní bezpečnostní vazba), s islámskými radikály stále zachází justice v rukavičkách. Mnozí z pachatelů se ve vězení mohli ještě více radikalizovat.

Státní moc je navíc slepá k tomu, jak velká je hrozba terorismu představovaná islámskými radikály: Z několika tisíc německých občanů, kteří od roku 2013 odešli do Sýrie, aby pracovali jako stoupenci IS nebo stoupenci džihádistických bojových jednotek, zná německá vláda jen 350 navrátilcůKolik dalších z několika tisíc je v zemi nerozpoznaných, je proto zcela neznámo.

Proto se považuje za pravděpodobné, že pachatelé, kteří jsou v těchto dnech propouštěni, by se mohli připojit ke stávajícím sítím nebo založit nové. Zejména současná obnovená masová imigrace mladých muslimských afrických mužů pod pláštíkem údajných „ukrajinských uprchlíků“ umožňuje obrovskému množství potenciálních islámských teroristů bez povšimnutí infiltrovat se do Německa a EU. Odpovídající předpovědi nebezpečí ze strany islámských radikálů, pokud jsou vůbec k dispozici, jsou veřejnosti zatajeny.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: 40 islámských radikálů má být propuštěno na podmínku

  1. tihle lidi mají již od mládí v hlavách implantovánu ideologii nadřazenosti a výjimečnosti a vyvolenosti, a táhne se to již od vzniku islámu. Islámská rakovina už zachvátila mozek a tělo ztratilo sebeočistné funkce. Řídící centrum proto musí být nahrazeno jiným řídícím centrem. Jinak je smrt společnosti nevyhnutelná. islám nezná a neuznává odluku církve a státu. s demokracií je neslučitelný. Je to invazní, parazitická, zlodějská, nenávistná a lživá ideologie, schovávající se za náboženství, která v 21. století nemá místo. Papež František: Práva migrantů by měla mít přednost před bezpečností států. přitom slimáci jim decimují a vraždí ovečky a vypalují kostely. to není žádnej malej magor, ale nebezpečnej grázl. též judaizmus hlásá svoji vyvolenost, přitom vyvolení jsou jen ti, kteří žijí svůj život v rovnováze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout