Ve Francii dočasně zavřeli mešitu, která vyzývala k teroristickým útokům

Ve Francii dočasně zavřeli mešitu, která vyzývala k teroristickým útokům

Podobných mešit je nejen ve Francii spousta. To, že se občas nějaká dočasně uzavře, vlastně celkem nic neznamená. Uzavřena může být maximálně na půl roku a poté ji opět otevřou s tím, že jen vymění imáma. Nenávist k bezvěrcům se pak káže v každé mešitě, vždyť jde o součást Koránu. A každý muslim se při své pravidelné modlitbě modlí za likvidaci bezvěrců a nastolení práva šaría. To, že tedy ve Francii občas nějakou mešitu uzavřou, je spíš jen pro uklidnění nemuslimské – tedy zatím ještě většinové – populace, aby získala dojem, že se něco dělá proti radikálům.

Vlastně bych o další mešitě, která byla uzavřena za nenávist jen proto, že v mešitě kázali poselství jejich lžiproroka Mohameda, ani nepsala, kdyby už za pár dnů neměl začít platit dokument, podle něhož je povinností všech zemí změnit pohled na islám. Tedy změnit ten pohled negativní, islám musí být popisován výhradně jako přínos pro Evropu a náboženství míru. A kdo to nedodrží, ten má být potrestán. Islámskou ideologii mají dokonce začít vtloukat do hlav i dětem ve školách.

Přitom v každé mešitě, kde se čte Korán a káží se pasáže z této nenávistné knihy, je nenávist k nemuslimům součástí nejedné modlitby. V mnoha mešitách jsou – většinou arabsky – uvedena na zdi slova, která říkají, že islám ovládne celou planetu, ale také slova, která nabádají k likvidaci těch, kdo s tím nesouhlasí. Před časem se dokonce zjistilo, že něco podobného najdete i na zdi zatím největší evropské mešity v Kolíně nad Rýnem.

Mešity, jako je tato francouzská, pak nejsou žádnou výjimkou, spíš naopak.

Prefekt Gironde Fabienne Buccio zahájil tento čtvrtek „kontradiktorní řízení“ s cílem vyhlásit dočasné uzavření (až na šest měsíců) mešity Al Farouk v Pessacu v Gironde. V kázáních imámů zaznívaly výzvy k útokům a v kázání oceňovali i smrt mučedníků – sebevražedných atentátníků nebo těch, kdo jsou při útoku zabiti policií.

Mešita, kterou spravuje sdružení „Rassemblement des musulmans de Pessac“, je otevřena od roku 2014 ve městě s 65 000 obyvateli, které sousedí s Bordeaux. Podle informací předávaných deníku Le Figaro pravidelně vítala imámy známé svým členstvím v islamistickém hnutí a svou salafistickou ideologií. Establishment také údajně podporoval jiné organizace nebo jednotlivce propagující „ozbrojený džihád“.

Kázání a poznámky propagované vůdci a přispěvateli mešity také pravidelně podněcovaly k nerespektování zákonů republiky. Útoky prezentovali jako oprávněné a smrt jako mučedníka byla ceněna. Pravidelně také vyzývali k násilnému převzetí země a distribuovali protiizraelské publikace…

Tolik tedy zpráva, která neukazuje na to, že by měla Francie zájem problém řešit, ale spíš ho zametat pod koberec. Z tisíců mešit, kázajících nenávist k bezvěrcům, je jich během roku uzavřeno jen pár desítek – a to ještě jen dočasně, tedy maximálně na půl roku. Mešitě stačí vyměnit imáma, pár měsíců se mírnit v kázáních a po čase mohou pokračovat v původně zajetých kolejích.

Ale vy přesto musíte podle nařízení Rady Evropy islám nejen akceptovat, ale i vychvalovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout