Švédsko: V islamizovaném Göteborgu se chystá protiislámská akce

Možná si ještě pamatujete na nepokoje, které vypukly předloni v létě v Malmö poté, co se konala v tamním parku akce „pálení Koránu.“ Mimo této akce zde proběhlo i hraní fotbalu s Koránem.

Akce se měl původně účastnit dánský protiislámský politik Paludan, ale ten nakonec nebyl do Švédska vpuštěn, takže nakonec proběhla celá akce pouze za účasti jeho spolustraníků. Nutno podotknout, že nyní už by k zadržení politika na hranicích nemělo dojít. Paludan, jehož matka je Švédka, si mezitím zajistil i druhé – tedy švédské – občanství.

Politik, který si zažádal o povolení na konání akce v islamizovaném Göteborgu, jen uvedl, že chystá „veřejné shromáždění s kritikou islámu,“ aniž by akci blíže specifikoval. Podle zkušeností však na většině jeho akcí hoří Korán, mnohde proložený slaninou nebo polévaný prasečí krví. Často na svých akcích také předvádí karikatury Mohameda.

Dánský politik a kritik islámu Rasmus Paludan požádal o povolení k veřejnému shromáždění ve Frölunda Torg v Göteborgu v sobotu. V důsledku toho policie zahájila takzvanou speciální akci.

Účelem všeobecného shromáždění je agitovat proti islámu.

Policie uvedla, že dostala příkaz zajistit nezbytnou přítomnost, aby veřejné shromáždění mohlo být vedeno bez zločinu a nepokojů.

„Jsme tu proto, abychom zajistili veřejný pořádek a zároveň chránili svobodu projevu a možnost vyjádření názoru,“ uvedl velitel Anders Börjesson na policejních webových stránkách.

Rasmus Paludan také požádal o povolení k veřejnému shromáždění v Hjällbo a Angered (jde o čtvrti, které již plně ovládly muslimské gangy a kde poměrně nedávno proběhly kruté boje mezi klany), ale žádost byla zamítnuta po posouzení policejním právním oddělením.

Policie je nyní v dialogu s muslimskými sdruženími a komunitami za účelem tlumení nálad a budování důvěry.

Tolik tedy k akci, která s velkou pravděpodobností vyvolá podobné reakce, jako před časem akce v Malmö.  V sobotu nebo v neděli pak samozřejmě případné zajímavé záběry z akce zveřejním…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: V islamizovaném Göteborgu se chystá protiislámská akce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout