Konvoje svobody se po vzoru Kanady šíří i do Evropy, podívejte se na ten nizozemský (video)

Konvoje svobody se po vzoru Kanady šíří i do Evropy, podívejte se na ten nizozemský (video)

Nizozemsko bylo v Evropě první zemí, která zareagovala na dění v Kanadě a vyslala první evropský „konvoj svobody“.  Nyní se tyto konvoje rozšířily již do mnoha zemí Evropy, včetně ČR, ale i do Austrálie, kde vládne zatím asi nejhorší režim.

Desítky kamionů a traktorů odstartovaly v neděli ráno v Leeuwardenu jízdu konvojů za svobodu. Nizozemská akce navazuje na Freedom Convoy v Kanadě, s nímž desetitisíce řidičů kamionů protestují proti covidfašismu a zavádění totality v mnoha zemích světa.

Konvoje se objevily na různých dalších místech v Nizozemsku.

V regionu Zeeland se aktivisté shromáždili na parkovišti ANWB poblíž Kapelle. Po konzultaci s policií se průvod „Freedom Convoy Zeeland“ vydal na projížďku po provincii.

Po frekventované A59 jel také průvod kamionů a osobních aut. Konvoj odjel z oblasti spolujízdy v Maarheeze a projel provincií Brabant. Účastníci se obávají, že přijdou o svobodu a vakcína bude použita jako nátlakový prostředek. Nesli transparenty s nápisem „Nejsme experiment“.

IKEA ve Zwolle byla určena jako sběrné místo pro region Overijssel. Prostřednictvím telegramové skupiny „Convoy NL Overijssel“ byli řidiči kamionů vyzváni, aby se před obědem sešli na projížďku provincií.

Kamioňáci a sympatizanti také podnikli v neděli odpoledne turné po provincii Flevoland na protest proti covidovému diktátu. Skupina se shromáždila na parkovišti De Aalscholver podél A6.

Demonstrace, která začala ve 13:00 v Harselaar v Gelderlandu, projela Stroe, Harskamp, ​​​​Otterlo, Voorthuizen a Barneveld. V průběhu odpoledne byly na trase velké dopravní zácpy.

Organizace stojící za Convoy Nederland říká, že provinční konvoje svobody jsou předehrou k národní akci, která by se měla konat 7. února, kdy holandští kamioňáci pojedou do hlavního města a odtud do Bruselu. Demonstrace jsou organizovány prostřednictvím skupin Telegram, kam se za pár dní zaregistrovaly již desítky tisíc lidí.

Organizátoři nizozemského konvoje řekli televizní stanici Ongehoord Nederland , že každý demonstrant je vítán. „Nedovolíme, aby byli lidé zaškatulkováni,“ řekli iniciátoři. Zdůraznili, že akce je výzvou vládám, aby respektovaly základní práva občanů.

Řidiči kamionů se mohou těšit na velkou podporu. „Nesmíme zapomínat, jak zásadní je dopravní provoz pro naši společnost. Pokud to tito lidé už nebudou akceptovat, mají kamioňáci skutečně moc něco změnit,“ řekla právnička Raisa Blommestijnová.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout