Francie: Ilegál zapálil deportační centrum, aby se vyhnul deportaci

Francie: Ilegál zapálil deportační centrum, aby se vyhnul deportaci

Migrační a deportační centra či různé tábory jsou poměrně často zapalovány invazisty proto, aby mohli být dotyční přemístěni na lepší místo. Zapalování doslova ve velkém začalo záhy poté, co na konci léta 2019 vypálila skupina Afghánců (na popud pracovníků německé neziskovky) největší tábor na ostrově Lesbos. Z 10 tisíc obyvatel tábora pak byla postupně většina letecky přepravena do jiných evropských zemí, především do Německa.

Tehdy se zapálení tábora vyplatilo, což povzbudilo i další invazisty ve vypalování podobných zařízení zejména v zemích, které běžně slouží coby tranzitní. Deportační centra jsou pak zapalována právě se záměrem odsunutí či dokonce zrušení deportace. Je ovšem otázka, zda to v tomto případě bude mít kýžený efekt. Spíš předpokládám, že ne…

Ilegál založil tento týden požár ve své cele v detenčním centru ve Francii ve snaze vyhnout se deportaci.

Incident se odehrál v úterý večer ve městě Grenoble.

Muž byl zatčen pro podezření ze spáchání loupeže, přičemž policisté zjistili, že mu již bylo nařízeno opustit francouzské území.

„Ale přesto se mu podařilo zapálit svou celu, přesněji přikrývky a plastovou matraci, což způsobilo významné uvolnění kouře,“ píše Le Dauphine.

„Požární poplach se spustil krátce před 18.hodinou a požár tak mohl být uhašen před příjezdem hasičů, ale museli evakuovat 150 lidí, kteří byli tehdy v budově a postarat se o patnáct lidí, včetně čtrnácti policistů, z nichž čtyři, kteří byli zodpovědní za vyvedení dalších osmi zadržených z jejich cel, byli obzvláště vystaveni vdechování kouře.“

Podezřelý žhář byl převezen do univerzitní nemocnice Grenoble-Alpes, kde podstoupil lékařské vyšetření.

Ostatní vězni byli převezeni na nedalekou policejní stanici, zatímco šestipodlažní budova byla větrána a zkontrolována, zda není poškozena.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout