Jeden z Afghánců, kteří znásilnili a zavraždili 13letou Leonii, žádá ve Velké Británii o azyl

Jeden z Afghánců, kteří znásilnili a zavraždili 13letou Leonii, žádá ve Velké Británii o azyl

Jistě si ještě pamatujete na otřesný případ velmi brutální vraždy třináctileté Leonie, k níž došlo vloni v létě ve Vídni. Dívka byla čtyřmi Afghánci v bytě jednoho z nich brutálně znásilněna a zavražděna, poté ji násilníci vynesli ven a její bezvládné tělo opřeli o strom. Tato otřesná vražda otřásla celým Rakouskem a odkryla šílenou skutečnost – vláda, která se celé roky prezentovala jako protimigrační, přijímala i nadále ilegály v množství dokonce v přepočtu na počet obyvatel větším, než Německo. A v případě Afghánců dokonce docílila situace, kdy právě tato těžce integrovatelná národnost právě v Rakousku mezi cizinci dominuje.

A co víc, bývalá Kurzova vláda nedeportovala ani zločince z řad Afghánců a nadále je nechávala nejen v zemi, ale mnohdy i na svobodě. V případě zavražděné Leonie se pak zjistilo, že dva z Afghánců lhali o svém věku, aniž by jejich skutečný věk do té doby kdokoli ověřoval. Samozřejmě se podobně, jako mnoho jiných značně omladili a podle toho se s nimi i zacházelo.

Jejich věk neověřili dokonce ani tehdy, kdy měli konflikty se zákonem kvůli u Afghánců běžným drogovým deliktům. A k dovršení všeho jeden z pachatelů zvládl v době nařízených lockdownů utéct až do Velké Británie, aniž by ho cestou kdokoli kontroloval. A právě tento zločinec, který uniká trestu, nyní žádá o azyl ve Velké Británii. A není možná bez šance…

V červnu loňského roku byla 13letá Leonie znásilněna, zneužita a uškrcena. Její tělo pak bylo jednoduše uloženo pod stromem ve  městě na Dunaji. Jeden z podezřelých Afghánců uprchl před vyšetřovateli do Londýna. Jeho právník se nyní snaží zabránit vydání do Rakouska a získat pro něj právo zůstat ve Velké Británii – aby se mohl vyhnout soudu.

Otázka, jak se 23letému Rasuilimu Z. podařilo vstoupit do Spojeného království téměř čtyři týdny po zločinu, aniž by byl kdekoli po cestě zastaven, dosud nebyla zodpovězena..

Afghánec Z. byl zatčen britskou policií v hotelu Ibis deset dní po svém příjezdu, 29. července 2021. Před svým zatčením tam žil dva týdny na náklady britských daňových poplatníků a požádal o azyl pod falešným jménem.

29. července podala rakouská justice žádost o vydání, ale Afgháncův právník tomu stál v cestě. Na dnešním slyšení v Londýně se právník Ben Keith odvolal proti vydání afghánského vraha podle § 12A zákona o vydávání z roku 2003 a tvrdil, že Rasuili Z. „ještě nebyl obviněn ani souzen“ v Rakousku. Afghánec mluvil u soudu pouze prostřednictvím tlumočníka v perštině a byl obklopen soudními úředníky, když mu četli obvinění ze znásilnění a dalšího  vážného sexuálního zneužívání osoby mladší 14 let.

Sedm měsíců po vraždě 13leté Leonie stále nejsou v Rakousku vznesena žádná obvinění proti žádnému ze zbývajících tří pachatelů. Rasuili Z., podezřelý z vraždy a znásilnění, by neměl být vydáván tak dlouho. Podle britského soudu je obviněn z toho, že to byl právě on, kdo donutil Leonie k tomu, aby požila sedm (!) tablet Extáze. Pak ji znásilnil, stejně jako jeho tři komplici. Pak popadl a škrtil oběť, dokud už nemohla dýchat a udusila se. Pak bylo tělo srolováno do koberce a uloženo sto metrů od místa činu u stromu vedle silnice. Verdikt k vydání do Rakouska je naplánován na 12. ledna.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout