Francie: Ahmed se pokusil upálit svoji manželku, protože chtěla vyjít z domu sama

Francie: Ahmed se pokusil upálit svoji manželku, protože chtěla vyjít z domu sama

Náboženství míru se mimo jiné vyznačuje i tím, že žena je v případě, že neposlouchá svého majitele, jímž je zprvu otec a později manžel (případně jakýkoli jiný mužský příbuzný), považována za osobu, která zradila čest rodiny a to opravňuje jejího majitele ji zavraždit. V zemích, kde vládne šaría, tak nejsou vraždy ze cti nijak trestány, případně je trestem za vraždu vlastní dcery, manželky, sestry či sestřenice maximálně podmínka.

Zvyk trestat neposlušnou manželku se samozřejmě přenáší také do Evropy, kde počet vražd ze cti v posledních letech vzrostl řádově o stovky procent. Žena může být potrestána prakticky za jakékoli chování, které je v Evropě jinak zcela běžné. Třeba jen za to, že se rozhodne, že by chtěla vyjít ven z domu i bez doprovodu svého majitele…

Devětadvacetiletý Ahmed K. je podezřelý z toho, že se pokusil svou partnerku zapálit poté, co ji postříkal benzínem. Byl zatčen a vzat do vazby ve středu 5. ledna v Lille. Tato osoba je policii na základě předchozích deliktů již dobře známá.
Dotyčný incident se odehrál ve středu 5. ledna krátce před 13:00. Žena žijící v Montpellieru informovala policii, že její 20letá neteř žijící v Lille právě byla napadena svým manželem a je ve velkém nebezpečí. Žena upřesnila, že dotyčná neteř je marocké národnosti a nemluví dobře francouzsky.

Policisté z Lille okamžitě vyrazili do domu mladé ženy, která byla sama. Vysvětlila jim, že během dopoledne došlo k hádce s jejím manželem, který ji postříkal benzínem a poté se ji pokusil zapálit zapalovačem. Pokus o zapálení manželky vzdal až na poslední chvíli, když se ozval pláč jejich sedmiměsíčního dítěte, které ihned oběť vzala do náruče.

Policisté na místě skutečně zaznamenali zápach benzinu a zajistili oblečení nasáklé pohonnými hmotami. 20letá žena vyšetřovatelům vysvětlila, že ji manžel  děsil. Žárlivec jí pravidelně bránil opustit domov, což byl důvod, proč ji chtěl zapálit. Řekla také, že ji před několika měsíci manžel zkoušel  uškrtit telefonním kabelem. Policii však nekontaktovala ze strachu z manžela a proto, že a nemluví dostatečně dobře francouzsky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout