Itálie: Další šílený Betlém podněcující k vítání džihádistů – ostnaté dráty, vyfouknutý člun

Itálie: Další šílený Betlém podněcující k vítání džihádistů – ostnaté dráty, vyfouknutý člun

Nedávno jste si zde mohli prohlédnout Betlém, který měl ukazovat Ježíška coby muslimské dítě, umístěné spolu s Marií a Josefem za ostnatým drátem, navíc opatřené QR kódem tzv. „zeleného pasu“. Bizarní Betlém postavil před svým kostelem kněz, který je podporovatelem Bergoglia a stejně jako on podporuje neomezené přijímání muslimů do Evropy.

Není ovšem jediný, v Itálii se objevilo i několik podobně bizarních děl. Jeden z těchto výtvorů můžete vidět na titulním obrázku.

Za ostnatým drátem jsou Marie a Josef a v kartonové krabici Ježíšek, vedle něj vyfouknutý člun a kameny připomínající skály.

Betlém se nachází  u vchodu do kostela Borbiago: „Je to Betlém, který nás vyzývá“ – prohlašuje kněz Tiziano Scatto – „a připomíná, že jsme křesťané tváří v tvář dramatu tolika mužů, žen a dětí, kteří na hranicích tlačí na Evropany. Prchají před válkami, vnitřními konflikty, bídou, diktaturami a jsou odmítáni mnoha zeměmi, které si někdy říkají katolíci“.

Bizarní. Kněz by se měl pokusit scénu obrátit. Možná je Svatá rodina za ostnatým drátem chráněná před afro-islámským útočníkem, připraveným znásilnit Marii, zabít Josefa a vzít Ježíše jako rukojmí. To by bylo mnohem blíž k realitě…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout