Budou turečtí manželé –  miliardáři z Biontechu – na zbrusu nových eurobankovkách?

Budou turečtí manželé – miliardáři z Biontechu – na zbrusu nových eurobankovkách?

Na oslavu 20 let trvání eura mají být navrženy zbrusu nové bankovky. Zde se naskýtá otázka, nač nové bankovky ve světě, kde již nemá být hotovost? Vždyť Švédsko končí z hotovostí už příští rok a podle plánů má tuto pokusnou zemi průběžně do roku 2030 následovat zbytek zemí EU.

Nicméně i přesto se nyní uvažuje nad novými bankovkami. Když jsem asi před týdnem narazila na informaci, že Německo navrhuje, aby se na bankovce objevili majitelé firmy Biontech, považovala jsem to za vtip. Jenže ono se o nich údajně skutečně velmi vážně uvažuje. A jak sami víte, Německo má v EU vždy hlavní slovo, ostatně, ne nadarmo se EU někdy přezdívá 4. říše.

A Německo rozhodně nešetří oceněními pro tyto dva Turky.

Na jaře byli dva zakladatelé Biontech Ugur Sahin a Özlem Türeci vyznamenáni Spolkovým křížem za zásluhy. Získali také německou  cenu za vývoj vakcíny mRNA. Zastupitelstvo města Mohuče v listopadu rozhodlo, že učiní Sahin a Türeci čestnými občany. A nyní by mělo být duo  na jedné z nových eurobankovek.

Jenže co je ve skutečnosti Biontech za firmu? Původně byli oba dva turečtí manželé doslova zkrachovalé existence. To tedy jen do doby, než potkali Billa Gatese.

Přibližně do roku 2018 tato společnost nezaznamenala žádné úspěchy ani zisky, ale to se náhle změnilo, když se toho roku Sahin objevil na Světovém zdravotnickém summitu spolu s Billem Gatesem, Angelou Merkelovou a šéfem WHO Tedrosem a darem 60 milionů eur od Nadace Billa a Melindy Gatesových.

V návaznosti na pandemii koronaviru se výrobci vakcíny z Mainzu – BioNtech podařilo vyvinout schválenou vakcínu proti Covid-19 založenou na takzvané technologii mRNA.  Jak ovšem věděli už v roce 2018, že se pandemie chystá zachvátit celý svět?

Turečtí manželé ovšem nyní slouží i další propagandě. Jsou uváděni coby vzor integrace a zejména podle zelených a červených politiků jsou potvrzením, že je migrace přínosná. To je samozřejmě nesmyslný příklad, neboť Turci kolem padesátky, kteří vyrostli ve zcela sekulární společnosti, se ani integrovat nepotřebovali. Používat tedy tyto dva pro podporu přijímání afghánských pasáků koz nebo somálských pirátů je poněkud mimo mísu.

Každopádně se zdá být stále pravděpodobnější, že navrhovaná bankovka se stane skutečností a pokud se ještě bude nějakou dobu hotovost používat, spatříte obličeje tvůrců genové terapie vždy, když se vám bankovka příslušné hodnoty dostane do ruky. A pokud už tedy bude podobná bankovka existovat, pak by neměli výrobci opomenout na ní vyobrazit i toho, bez jehož finanční injekce by tento genový „koktejl“ Pfizer-Biontech nemohl vyrobit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 4.7]

One thought on “Budou turečtí manželé – miliardáři z Biontechu – na zbrusu nových eurobankovkách?

  1. Nič nového pod slnkom. Už Hitler plánoval po víťaznej vojne rozšíriť platnosť ríšskej marky ako jedinej meny po celej Veľkonemeckej ríši. A jeho nasledovníkom v Bruseli, Berlíne, Paríži sa to roku 2002 do veľkej miery aj podarilo… Keby sa napr. na dvestoeurovke objavil nacistický vojnový zločinec a prvý predseda Európskej komisie Walter Hallstein, nikoho by to neprekvapilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout