Brutální nizozemská policie bije odpůrce režimu a poklekává za kriminálníka Floyda (videa)

Brutální nizozemská policie bije odpůrce režimu a poklekává za kriminálníka Floyda (videa)

Videa z demonstrace v Amsterdamu, kde byli velmi brutálně biti odpůrci covidových restrikcí, jste jistě viděli, ostatně, psal o nich i mainstream.

Ovšem v kontextu toho, co se před pár dny odehrálo v Amsterodamu, se mimo jiné vrátíme asi rok a půl nazpět, tedy do doby, kdy v zemi platila velmi podobná pravidla jako nyní (či dokonce tvrdší). Níže pak můžete vidět, jak velký je rozdíl v přístupu k demonstrantům, kteří patří k odpůrcům režimu a k těm, kteří jsou systémoví, i když srocováním se porušují vládou stanovená pravidla.

Brutální zásah proti pokojným demonstrantům lze vysvětlit pouze tím, že vládci mají hrůzu z toho, že se brzy budou muset zodpovídat soudům. Ve stylu diktatury v závěrečné fázi se nyní používá to nejbrutálnější násilí. Forma násilí, kterou si tady před třemi lety nikdo nedokázal představit.

Že by to v Evropě mohlo někdy dojít až k tomuto bodu, se ještě relativně nedávno zdálo nemožné. Nyní jsou zločinci zpět. Kdyby třeba před pouhými třemi lety  existovaly takové záběry, jaké nyní vidíme z Amsterdamu, například z Ruska, politici by křičeli po sankcích nebo v případě diktatur třetího světa by požadovali invazi a „dovoz té správné demokracie“. 

Zde se můžete podívat na videa bití, včetně použití psů. Ušetřím si další komentáře, kromě toho, že tyto obrázky budou cennou dokumentací, až se jednou budou historici nebo učitelé  zabývat touto další temnou kapitolou v dějinách Evropy:

Abyste také věděli, na které straně policie vlastně stojí, níže se můžete podívat na obrázek z protestů BLM, které probíhaly v době, kdy byl jinak vydán zákaz shromažďování.

V roce 2020 se nizozemští policisté zúčastnili stejně nelegálních protestů Black Lives Matter na počest zločince George Floyda. A to během vyhlášeného nouzového stavu, včetně lockdownu! Na tyto protesty nepřišli se psy a obušky, ale jen „nalehko“ a poklekávali spolu s účastníky BLM demonstrací. Žádné násilí a blokování či rozhánění demonstrací….

A podobné jako na protestech BLM to bylo po celé Evropě poslední dva roky i při Pride průvodech LGBTQ…

Zvláštní zpravodaj OSN pro mučení Nils Melzer sdílel na Twitteru některá výše uvedená videa, která ukazují, jak policie mlátí účastníky shromáždění obušky a jak na ně poštvávají psa. Hledá i další důkazy pro případné vyšetřování. Nicméně, jde o OSN, takže v tomto případě bych si od jeho zájmu o brutalitu policie příliš neslibovala. Mnohem pravděpodobnější je, že mu  bude „doporučeno,“ aby na věc zapomněl a vše v tichosti zametl pod koberec….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout