Belgie: Chirurg byl odsouzen na 10 měsíců do vězení a k pokutě 8 tisíc eur za sexistické poznámky

Belgie: Chirurg byl odsouzen na 10 měsíců do vězení a k pokutě 8 tisíc eur za sexistické poznámky

Při logice tohoto rozsudku by museli být uvěznění všichni muslimové v celé Belgii a to na mnohem delší dobu a s mnohem vyššími pokutami. Názory tohoto vlámského chirurga si totiž s těmi, které spadají pod právo šaría, v mnohém souzní, přičemž ty islámské jsou ještě o něco radikálnější, neboť to, co islám říká o nemuslimkách, je ještě nespočetně horší než výroky tohoto do vězení odsouzeného muže.

Jeff Hoeyberghs uspořádal 4. prosince 2019 konferenci na univerzitě v Gentu na pozvání Asociace vlámských katolických studentů (KVHV), během níž pronesl řadu sexistických a hanlivých poznámek. Muž prohlásil, že „ ženy chtějí privilegia mužské ochrany a peněz, ale už nechtějí otevírat nohy “ nebo „ že nelze zacházet se ženou rovnocenně, aniž by se stala jeho otrokyní “. Svoje výroky korunoval prohlášením „ dali jsme jim pračky, myčky, hospodyně, až se samy staly nadbytečnými “.

Jeho obhájce podal u předsedy trestního soudu Jana Van den Bergheho žádost o zproštění viny, kterou odvolací soud zamítl. Z trestu 10 měsíců vězení je 5 měsíců „natvrdo“, 5 podmíněně. Odsouzený muž také zaplatí pokutu 8000 eur.

Jeff Hoeyberghs již oznámil, že se proti svému odsouzení odvolá, což potvrzuje i jeho právník. “ Ústavní soud nedávno vydal nález, ve kterém se domnívá, že trestný čin  porušuje svobodu projevu. Podobný názor bílého muže na určité ženy vede k odsouzení, dokonce s nepodmíněným trestem odnětí svobody. Pochopí, kdo ví oč jde, “ prohlásil právník odsouzeného muže.

Ať už si o výrocích vlámského chirurga myslíme cokoli, tak odsouzení spíš svědčí o účelovém využívání zákona, který se vztahuje jen na někoho. Muslimové mohou podobné – a většinou ještě mnohem horší – názory veřejně prezentovat jak libo a nic se jim nestane. Imámové v podobném smyslu vedou kázání v mešitách, kde dokonce nabádají k bití žen a dětí – a nic se neděje. Ostatně, to, že jde o účelový trest, naznačil ve svojí poznámce i právník odsouzeného muže….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Belgie: Chirurg byl odsouzen na 10 měsíců do vězení a k pokutě 8 tisíc eur za sexistické poznámky

  1. Celý dvojí metr ukazuje na to, že is lam je prosazovaná a chráněná ideologie, a až dosáhne i mocenských a ekonomických privilegií, budou k němu konvertovat i tito bílí muži, páč is lam nabízí svým bojovníkům moc, peníze z kořisti a sex.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout