Ve Francii se podařilo zmařit plánovaný teroristický útok na frekventovaných místech před Vánocemi

Jako každoročně i letos vyzvalo vedení Islámského státu své stoupence k tomu, aby útočili v období Vánoc na frekventovaná místa různých evropských zemí. Nadcházející dny se tak může stát, že se někde v davu projde muslim s výbušnou vestičkou, skupinka muslimů vyzbrojená noži, případně se davem lidí projede kamion. Asi podobně, jako to plánovali francouzští džihádisté, kteří již naštěstí – alespoň letos – nikoho neobohatí…

Dva 23letí muži byli zatčeni v pondělí ráno 29. listopadu v Meaux (Seine-et-Marne) a Le Pecq (Yvelines) policisty z Generálního ředitelství vnitřní bezpečnosti (DGSI) v rámci předběžného vyšetřování zahájeného o několik dní dříve Národním protiteroristickým státním zastupitelstvím. 3. prosince byli obviněni z toho, že byli součástí zločinné teroristické organizace a vzati do vazby. Jeden ze dvou podezřelých se přiznal při výslechu na policii.

Připustil, že dvojice plánovala spáchat zločin během svátků a řekl, že jeho podezřelý komplic, kterého popsal jako nejmotivovanějšího a nejspolehlivějšího ze skupiny, navrhl použít nože k náhodnému vraždění „nevěřících“, tj. kolemjdoucích bez rozdílu. Několik rušných míst bylo jmenováno jako cíle: nákupní centra, včetně známého na předměstí Paříže, univerzity nebo rušné ulice. Dva podezřelí teroristé pak chtěli být oslavováni jako mučedníci, tj. zastřeleni policisty, kteří by byli přivoláni.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

One thought on “Ve Francii se podařilo zmařit plánovaný teroristický útok na frekventovaných místech před Vánocemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout