V Itálii proběhl soud s německou pašeračkou Carolou Racketeovou

V Itálii proběhl soud s německou pašeračkou Carolou Racketeovou

Nechvalně známá Carola Racketeová je asi nejznámější evropská pašeračka, která za svoji kariéru přivezla do Evropy desítky tisíc Afričanů.

Je to dva roky co této pašeračce, díky níž došlo v celé Evropě k mnoha znásilněním, loupežím, ale i k vraždám, nadšeně tleskali europoslanci při její návštěvě Bruselu. Když byla zadržena pro ohrožení dvou člunů italské pobřežní stráže, Němci pro ní během hodiny vybrali ve sbírce více než milion eur na kauci.

„Carola Racketeová jednala při plnění záchranné povinnosti stanovené vnitrostátním a mezinárodním námořním právem“, prohlásila soudkyně v závěrečném verdiktu.

Z těchto bizarních důvodů vyšetřující soudkyně soudu v Agrigentu, jistá Micaela Raimondo, uzavřela vyšetřování proti kapitánce Sea Watch3, která byla již v dubnu definitivně zproštěna jiného obvinění – z odporu vůči veřejnému činiteli a násilí.

Racketeová byla obviněna z toho, že najela do hlídkového člunu Guardia di Finanza dne 29. června 2019. Nové řízení, podané nyní na žádost státního zástupce Salvatorea Velly a státní zástupkyně Cecilie Baravelli, se týkalo epizody o tři dny dříve, kdy se třiatřicetiletá Němka, obhajovaná právníky Leonardem Marinem a Alessandrem Gamberinim, rozhodla vplout bez povolení s lodí, která čekala před Lampedusou, ale v mezinárodních vodách, do italských výsostných vod.

K obvinění z odmítnutí poslušnosti pašerácké lodi bylo přidáno obvinění z napomáhání ilegální imigraci za to, že umožnila 53 ilegálům vstoupit na italské území.

„Jednala při plnění své povinnosti, protože přístav Tripolis nelze považovat za bezpečné místo,“ píše bizarní vyšetřující soudkyně.

Soudkyně cituje zprávu vysokého komisaře OSN, ve které zdůrazňuje, že „tisíce žadatelů o azyl, uprchlíků a migrantů v Libyi je svévolně zadržováno a jsou vystaveni mučení“. Mučení, o kterém víme, že je falešné, neboť záběry, které média ukazovala jako „mučení v Libyi“ byly natočeny v Brazílii.

Pokud jde o to, že je navzdory zákazu zavezli do Itálie, vyšetřující soudkyně dodává: „Důvody toto chování ospravedlňují“.

Stručně řečeno, jsou to nejen politici a pašeráci, ale i soudci, kdo otevírají italské přístavy invazi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout