Symbolicky na Štědrý den proměnili v Turecku starobylý kostel na mešitu

Symbolicky na Štědrý den proměnili v Turecku starobylý kostel na mešitu

Erdogan považuje Evropu za součást Osmanské říše, ostatně, je to právě Turecko, kdo staví v Evropě jednu megamešitu  za druhou. Pokud by se však kdekoli v Evropě přeměnila mešita na kostel, případně by se jednoduše jakákoli mešita zrušila, ihned by byl právě ze strany Turecka slyšet povyk. Když nedávno zapálil Syřan dveře mešity v Řecku, byl to právě Erdogan, kdo ihned obvinil Řecko a údajné islamofoby z tohoto „útoku“.

Ovšem o tom, že v Turecku dochází k přeměně jednoho kostela za druhým na mešitu, se téměř nehovoří. Konverze dalšího z mnoha kostelů právě na Štědrý den zcela jistě není náhoda…

Edirne se nachází ve východní Thrákii, kde podle odborníků na genocidu začala řecká genocida v roce 1913, před první světovou válkou.

Turecko přeměnilo na Štědrý den kostel Hagia Sophia v Ainos (Enez), v Adrianoupoli (Edirne), na mešitu (Mosque-i Sharif) po dokončení jeho renovace Generálním ředitelstvím institucí.

Turecko promění další kostel v mešitu na Štědrý den 2
Turecko proměnilo starobylý řecký kostel na mešitu právě na Štědrý den

Kostel Hagia Sophia of Ainos (Enez) je byzantská stavba z 12. století.

„Po loňské inauguraci mešity Hagia Sophia v Istanbulu  se zde dnes opět setkáváme na slavnostním otevření mešity Hagia Sophia v Ainu-Edirne,“ řekl turecký prezident pro náboženské záležitosti Ali Erbas.

Historický křesťanský kostel nebyl využíván kvůli poškození zemětřesením. Po otevření na Štědrý den zde proběhla také první páteční modlitba.

Během svého projevu Erbas uvedl, že islámská kultura je kultura, která se zaměřuje na mešitu:

„Před několika měsíci jsme navštívili balkánské země. Tam, kde naše oči vidí minaret, naše srdce začínají jásat. Kdekoli vidíme mešitu nebo minaret, jsme šťastní. Nyní znovu otevíráme mešitu Hagia Sophia v Edirne pro modlitby. Kéž jí Všemohoucí Alláh žehná. Jak krásnou jednotu a solidaritu máme, že jsme zde všichni jako instituce.“

Po Erbasově modlitbě a projevu byla  přestřižena stuha a mešita byla slavnostně  otevřena.

Kdy konečně začneme likvidovat mešity v evropských zemích??

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Symbolicky na Štědrý den proměnili v Turecku starobylý kostel na mešitu

  1. Nie je otázkou či, ale kedy dá Erdogan /blízky kamarát Orbána, Morawieckeho, Janšu, Salviniho, proste všetkých bábkových predstaviteľov EÚ s výnimkou Cypru a Turecka/ či jeho nástupca rozkaz k vyvraždeniu a/alebo vyhnaniu posledných zvyškov tureckých kresťanov… a považujem za pravdepodobné niečo podobné aj vo Veľkom Albánsku či Bosne a Hercegovine, skrátka kdekoľvek v Európe,kde totálne zvíťazí islam.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.