Švédsko požaduje po všech cizincích při vstupu negativní test na Covid, žadatelé o azyl jsou této povinnosti zproštěni

Švédsko jde sice od samého začátku v jistém směru úplně jinou cestou, než zbytek Evropy – neměli nikdy plošně povinné roušky ani lockdowny či uzavřené provozovny jakéhokoli druhu. Nutno ovšem podotknout, že vnucování neúčinného „očkování“ je v zemi úplně stejné jako všude jinde, mnohé obce už například nezaměstnávají neočkované. Ti zde postupně ztrácí některá práva podobně, jako všude v Evropě.

Ovšem je zde – opět podobně, jako jinde – jedna „privilegovaná kasta“ – a tou jsou žadatelé o azyl, po nichž nikdo nic nepožaduje a mají celou řadu výjimek. Další výjimka je i povinný test při vstupu do země. Zatímco od cizinců, kteří do země přijíždějí coby turisté nebo pracovně či za studiem se test pro vstup požaduje, žadatelé o azyl budou do země vpuštěni i bez testu.

Na žadatele o azyl a další přistěhovalce ze třetího světa se nové vládní požadavky na negativní testy na koronavirus při vstupu do Švédska nevztahují.

Začátkem tohoto týdne vláda rozhodla o změnách zákazů cestování do Švédska, které budou platit od 28. prosince.

„Změny znamenají, že všichni cestující by měli být schopni předložit negativní test na probíhající infekci COVID-19 při příjezdu do Švédska, bez ohledu na to, ze které země cestují,“ uvedla vláda ve svém prohlášení.

Ve skutečnosti však existuje několik výjimek. Například pro žadatele o azyl neexistují vůbec žádné požadavky.

„Právo na azyl není tímto rozhodnutím dotčeno. Zákaz vstupu a požadavek na negativní testy na COVID-19 vylučují osoby, které mají ve Švédsku obzvláště naléhavé potřeby, jako jsou osoby, které potřebují mezinárodní ochranu nebo které mají jiné humanitární důvody. Tato výjimka zahrnuje mimo jiné žadatele o azyl a uprchlíky z kvót. Je to v souladu s mezinárodními závazky Švédska,“ uvedla vláda na svých internetových stránkách.

Zde tedy máte další důkaz toho, že je v Evropě rozdělení na občany 1., 2. a 3. kategorie. Občané 1.  kategorie jsou žadatelé o azyl (z 98% muslimové), 2. kategorie – očkovaní Evropané a 3. kategorie – neočkovaní Evropané.

Stejné podmínky jako ve Švédsku jsou samozřejmě v celé EU – tedy žadatelé o azyl, kteří přichází do Evropy v drtivé většině zcela bez dokladů (případně s doklady falešnými) jsou zproštěni jakýchkoli povinností. Nádavkem pak získají ubytování, pravidelnou stravu, kapesné, jazykové kurzy a jiné výhody. To je něco, o čem se evropským bezdomovcům může jen zdát…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout