Soud v Kanadě rozhodl, že test z matematiky pro kandidáty na učitele je protiústavní, neboť jde o rasovou diskriminaci

Soud v Kanadě rozhodl, že test z matematiky pro kandidáty na učitele je protiústavní, neboť jde o rasovou diskriminaci

Kanada samozřejmě není první, kdo považuje matematiku dokonce i u vysokoškoláků za nepodstatnou. A zřejmě podobný přístup bude v tomto směru i ke gramatice. Nedávno totiž padl obdobný verdikt i v USA. Z pokrokářských USA se vždy každá šílenost spolehlivě dostane nejen do Kanady, ale záhy i do zemí EU. Podobné návrhy tak mohou dřív či později přijít i z Evropské komise. Obzvlášť pak v situaci, kdy nás EU plánuje ve velké míře obohacovat „génii“ z Afriky.

Soud v Ontariu rozhodl, že test matematických dovedností je protiústavní. Divizní soud v Ontariu rozhodl, že Ontario College of Teachers musí udělit certifikaci uchazečům o profesi učitele, kteří ještě nesložili test matematické způsobilosti, ale jinak splňují všechny ostatní certifikační požadavky.

Divizní soud dospěl k závěru, že test znalostí z matematiky negativně ovlivnil vstup do učitelské profese rasově odlišných kandidátů na učitele, a že měla být provedena jiná rozumná řešení.

“ OTF vzdává hold úsilí Rady kandidátů učitelů Ontaria (OACC) pro úspěch této právní výzvy. Neexistuje žádný výzkum, který by naznačoval, že by standardizovaný test zlepšil výkon žáků nebo pedagogiku učitelů. Ontario má jedny z nejlépe vzdělaných učitelů na světě a tento krok – zrušení matematických testů –  posiluje jejich profesionalitu“, říká Chris Cowley, prezident OTF.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.