Řím: Nigerijec útočil nožem: „Je to naše země, nechceme tady bílé“ (videa)

Řím: Nigerijec útočil nožem: „Je to naše země, nechceme tady bílé“ (videa)

Odpoledne plné napětí zažili kolemjdoucí na Piazza dei Cinquecento, velkém náměstí před nádražím Termini, kde muž ozbrojený velkým nožem vyvolal paniku. S černochem byla na místě přítomna i jeho krajanka, která útočníka bránila. Videozáznam pořízený v sobotu 4. prosince ukazuje nejvzrušenější momenty, kdy policie zasahovala, aby uklidnila muže, 36letého Nigerijce, který vykřikoval rozporuplné věty a ohrožoval policisty nožem.

Policie se ho pokusila obklíčit a zabránit mu v přiblížení se ke kolemjdoucím, zatímco žena, rovněž Afričanka, zasáhla, křičela na policisty a situaci ještě zhoršila. Mimo jiné křičela: „Tohle je naše země, nechceme tady bílé!“

V dramatickém vyvrcholení se pak muž nebezpečně přiblížil k jednomu z policistů, který byl ozbrojený obuškem, nikdo nevytáhl zbraň – a ostatním se ho rychle podařilo znehybnit. Šestatřicetiletý muž začal vykazovat známky agrese krátce předtím, na zastávce tramvaje 5 ve via Giolitti. S policií v patách poté uprchl na náměstí Piazza dei Cinquecento, kde byl odzbrojen a zatčen za přitěžující hrozbu a nezákonné nošení zbraní.

Na videu níže je dobře vidět i partnerka agresivního Nigerijce, které tak moc vadí běloši v Itálii:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout