Podívejte se, jak Rakušané vypískali nového „Führera“ (video)

Podívejte se, jak Rakušané vypískali nového „Führera“ (video)

Existují „banánové republiky“, jejichž domácí politické podmínky jsou stabilnější než v Rakousku, zejména v posledních měsících. O to větší hněv mezi občany vyvolává skutečnost, že zastánce tvrdé covidové linie  Karl Nehammer (ÖVP) je třetím spolkovým kancléřem, který během pouhých dvou měsíců vstoupil na scénu. Exministr vnitra složil přísahu před vídeňským Hofburgem.

Zatímco v Rakousku téměř každý den proudí do ulic desítky tisíc lidí protestovat proti fašistickému režimu, již byly organizovány varovné stávky a mobilizuje se stále více sdružení a soukromých občanů, vláda složená z ÖVP a Zelených pokračuje ve svém tvrdém rozkolu. Neustálé personální šachy se berou jako samozřejmost. 

V den přísahy nového kancléře Nehammera stovky demonstrantů spontánně přišly před Hofburg a na vládní představitele hlasitě pískali a nadávali jim. „Zrádci“ byla ta nejhezčí slova směrem k Nehammerovi a spol. „Ulička hanby“ zde byla možná jen díky masivní přítomnosti policie, která chránila politiky před lidmi. Podobné scény už údajně nejméně 20 let Rakousko nevidělo…

Zatímco příští sobotu 11. prosince se ve Vídni očekává další megademonstrace s více než 100 000 účastníky, v malém měřítku se také organizují protestní pochody před sídly mainstreamových médií a sídlem SPÖ, která vždy podpořila všechna vládní opatření – a to jako největší opoziční strana. Před lživým tiskem a sídlem SPÖ se nyní mají konat týdenní demonstrace.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Podívejte se, jak Rakušané vypískali nového „Führera“ (video)

  1. Čítal som na Zvedavci, že – podobne ako po anšluse roku 1938 – plánujú ujsť z Rakúska mnohí domorodci aj cudzinci ešte pred začiatkom vakcinačného teroru. Áno, aj kvôli zločinom černochov či moslimov, ktoré otrok Sorosovej rodiny Kurz nijako netrestal, rovnako ako islamizáciu krajiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout