Francie: „Wallah, uřízneme ti hlavu,“ černý podporovatel Zemmoura dostává tisíce výhružek

Francie: „Wallah, uřízneme ti hlavu,“ černý podporovatel Zemmoura dostává tisíce výhružek

Nejen Zemmour sám, ale ani jeho podporovatelé to nemají úplně jednoduché. Zemmour je terčem útoků už dlouhé roky, přičemž v posledních dnech se samozřejmě tyto útoky zintenzivnily a poté, co byl v neděli napaden agresivním odpůrcem, musel být ošetřen v nemocnici.

Valentin Abdelmajid B. při útoku Zemmoura zranil

K jeho zranění prý došlo, když mu tento odpůrce těsně před nástupem na pódium skočil po krku. Tato osoba je v současné době v policejní cele.

Ovšem není to jen Zemmour, kdo je neustálým terčem útoku, ale také jeho černý podporovatel. Podle mínění Zemmourových odpůrců totiž nemůže s jeho politikou nikdo barevný souhlasit. Jenže to je mýlka, pokud nejde o černého muslima, pak není důvod, proč by nemohl Zemmoura podpořit.

Tanguy David, silný stoupenec prezidentského kandidáta  Zemmoura, dostává tisíce nenávistných výhružek. Terčem výhružek je už více než měsíc. Hrozba se pro Tanguye Davida, stoupence Erica Zemmoura zvýšila od té doby, co se účastnil jeho setkání. Důvod? Jeho barva kůže. Protože na několika snímcích setkání, které uspořádal esejista ve Villepinte  v neděli 5. prosince, byl za kandidátem vidět mladý student práv a vedoucí místní pobočky generace Z. Je zřejmé, že kombinace jeho barvy pleti a jeho politické angažovanosti je pro mnohé nepřijatelná.

Image

Nenávistné zprávy a urážky se již objevily na sociálních sítích v říjnu na prvních setkáních Erica Zemmoura, jako například:“ Tento černoch, co tady sakra dělá?“, „Ale ty negr, je tu problém?“. V neděli byl uživateli internetu ve Villepinte nazván “ zrádcem “ a “ domácím černochem „. V jiných nenávistných vzkazech je mu vyhrožováno smrtí: „Wallah, uřízneme ti hlavu“ nebo „Tvoje rodina ve vesnici se za tebe musí stydět“. Někteří jdou ještě dál a přísahají, že ho „chytí“.

V neděli večer se mladý aktivista také vydal na sociální média, aby odsoudil tuto vlnu nenávisti. „Ten ‚černý za Zemmourem‘, to jsem byl já. A jsem na to hrdý. Jaká radost, jaká atmosféra, jaký skvělý Eric Zemmour. Ti, kteří jsou znepokojeni mou přítomností, mohou odejít, Francie se bez nich obejde.“ Tentokrát však, podporovaný mnoha uživateli internetu, byl opět urážen. Novinám Le Figaro řekl, že obdržel více než 3 000 zpráv s rasistickým nebo urážlivým obsahem. „Nečekal jsem to, zvlášť když mi hrozili, že mi useknou hlavu,“ přiznává.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

One thought on “Francie: „Wallah, uřízneme ti hlavu,“ černý podporovatel Zemmoura dostává tisíce výhružek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout