Paříž: 70letý Žid byl svázán, zbit a oloupen dvěma vetřelci

Ve Francii již není pro tuto komunitu příliš bezpečno, k podobným incidentům dochází v silně islamizované zemi takřka každodenně. V Paříži mají stále všichni v paměti vraždu starší Židovky, kterou její vrah vyhodil z okna. Za tuto vraždu pak dotyčný nebyl odsouzen, neboť podle verdiktu soudu údajně za svůj čin nenesl zodpovědnost.

Minulý týden byl v Paříži násilně napaden a unesen starší židovský muž, oznámil v pondělí Národní úřad pro ostražitost proti antisemitismu (BNVCA).

„BNVCA odsuzuje  násilnou antisemitskou agresi spáchanou 1. prosince kolem 11:00 na rue Léon Giraud v Paříži  proti 70letému muži v důchodu židovského vyznání panu Elovi. Muže napadly v jeho domě dvě osoby.“ Oba muži byli v kapuci a v rukavicích, ozbrojení pistolí, svázali ho, zbili a okradli.

Podle BNVCA jsou dva pachatelé popsáni jako jeden severoafrického typu a druhý afrického typu (tedy Arab a černoch).

70letá oběť byla svázána a poté opakovaně udeřena pistolí pěstí do obličeje. Oba pachatelé se oběti zeptali, zda je Žid a zda má nějaké klenoty. Poté, co v bytě marně hledali zlato, oba útočníci před útěkem nakonec ukradli oběti 250 eur.

Napadený muž je již rozhodnut se z nebezpečné čtvrti, kde k podobným útokům dochází stále častěji, co nejdřív vystěhovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout