Občané na ostrově Gran Canaria protestují, vadí jim vysoká kriminalita invazistů, žádají ochranu

Poslední dva roky zažívají Kanárské ostrovy dosud nevídanou invazi. Není dne, aby na některém z ostrovů nepřistál nějaký ten člun z Afriky, velmi často však Afričany přiváží přímo lodě španělské pobřežní stráže, které invazisty loví přímo u afrických břehů.

Invaze s sebou nese obrovský nárůst kriminality, protože ostrovy takový příval nezvládají. Postupně sice ilegály zlegalizují a odešlou na evropskou pevninu, mezitím však prakticky neustále připlouvají další. Na ostrovech je tak již více invazistů, než turistů, což s sebou přináší i takovou kriminalitu, jakou místní dosud nepoznali.

V Tafiře (Las Palmas) a v Santa Brígidě na Gran Canarii občané požadují od vlády větší ochranu, proto před pár dny vyšli do ulic. Žádají ochranu a bezpečnost před těmi, kteří denně vstupují na Kanárské ostrovy nelegálně. Vzhledem k tomu, že údajně nezletilí z přistěhovaleckého prostředí tam byli ubytováni regionální vládou v prázdných domech, došlo k opakovaným konfliktům mezi nimi a místními občany.

Tváří v tvář rostoucím problémům s vloupáním, krádežemi a loupežnými přepadeními,  na situaci reagují sousedská sdružení a různé strany (Vox, PP a UxGC). Ti všichni opět vyzývají k silnějšímu dohledu nad oblastmi. Od loňského masového přílivu Afričanů zaznamenala Gran Canaria nárůst trestných činů souvisejících s loupežemi a krádežemi. Zejména násilné loupeže se zvýšily o 20%, podle nejnovější zprávy ministerstva vnitra o trestné činnosti.

Kanárské ostrovy v současné době hostí více než 2 600 údajných nezletilců bez doprovodu. Mnoho Afričanů samozřejmě pouze předstírá, že jsou nezletilí, aby získali zvláštní status. Vzhledem k obrovskému přílivu i v letošním roce se stále čeká na více než polovinu kostních testů zadaných oběma provinciemi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Občané na ostrově Gran Canaria protestují, vadí jim vysoká kriminalita invazistů, žádají ochranu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout