Občané na ostrově Gran Canaria protestují, vadí jim vysoká kriminalita invazistů, žádají ochranu

Občané na ostrově Gran Canaria protestují, vadí jim vysoká kriminalita invazistů, žádají ochranu

Poslední dva roky zažívají Kanárské ostrovy dosud nevídanou invazi. Není dne, aby na některém z ostrovů nepřistál nějaký ten člun z Afriky, velmi často však Afričany přiváží přímo lodě španělské pobřežní stráže, které invazisty loví přímo u afrických břehů.

Invaze s sebou nese obrovský nárůst kriminality, protože ostrovy takový příval nezvládají. Postupně sice ilegály zlegalizují a odešlou na evropskou pevninu, mezitím však prakticky neustále připlouvají další. Na ostrovech je tak již více invazistů, než turistů, což s sebou přináší i takovou kriminalitu, jakou místní dosud nepoznali.

V Tafiře (Las Palmas) a v Santa Brígidě na Gran Canarii občané požadují od vlády větší ochranu, proto před pár dny vyšli do ulic. Žádají ochranu a bezpečnost před těmi, kteří denně vstupují na Kanárské ostrovy nelegálně. Vzhledem k tomu, že údajně nezletilí z přistěhovaleckého prostředí tam byli ubytováni regionální vládou v prázdných domech, došlo k opakovaným konfliktům mezi nimi a místními občany.

Tváří v tvář rostoucím problémům s vloupáním, krádežemi a loupežnými přepadeními,  na situaci reagují sousedská sdružení a různé strany (Vox, PP a UxGC). Ti všichni opět vyzývají k silnějšímu dohledu nad oblastmi. Od loňského masového přílivu Afričanů zaznamenala Gran Canaria nárůst trestných činů souvisejících s loupežemi a krádežemi. Zejména násilné loupeže se zvýšily o 20%, podle nejnovější zprávy ministerstva vnitra o trestné činnosti.

Kanárské ostrovy v současné době hostí více než 2 600 údajných nezletilců bez doprovodu. Mnoho Afričanů samozřejmě pouze předstírá, že jsou nezletilí, aby získali zvláštní status. Vzhledem k obrovskému přílivu i v letošním roce se stále čeká na více než polovinu kostních testů zadaných oběma provinciemi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Občané na ostrově Gran Canaria protestují, vadí jim vysoká kriminalita invazistů, žádají ochranu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.